اطلاعیه فراخوان المان|نخستین جشنواره طراحی المان های شهری قرآن و عترت

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان نخستین جشنواره طراحی المان های شهری قرآن و عترت توسط اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران منتشر شد.

■ مهلت: ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ■

به گزارش دفتر تبلیغ،ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، دکتر برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این مطلب گفت: به منظور زیباسازی چهره شهر، هویت بخشی به شهر ایرانی – اسلامی – قرآنی با استفاده از طرح ها، ایده ها و تفکرات خلاقانه جدید و ایجاد آثار فرهنگی و هنری ارزنده و ماندگار از طریق ایجاد رقابت سالم میان کلیه طراحان، هنرمندان، دانشجویان، متخصصین، صاحب نظران و علاقمندان حقیقی و حقوقی سراسر کشور در زمینه های : طراحی، نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، معماری و … اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران و با همکاری معاونت قرآن و عترت ” نخستین جشنواره المان های شهریِ قرآن و عترت” از مجموعه برنامه های جشنواره سراسری آیات را برگزار می نماید.

وی افزود: اهداف این جشنواره شامل انتقال مفاهیم و ارزش های دینی و اعتقادی و نشر و ترویج فرهنگ و آموزه های قرآن وعترت با استفاده مناسب از ابزار های هنری. نگاه ویژه به موضوعات قرآن و عترت برای تولید آثار هنری. توجه به هنرهای شهری به عنوان رسانه ای برتر و ارزشمند برای تبادل اندیشه های قرآن و عترت. حمایت از هنرمندانی که در عرصه های دینی و قرآنی فعالیت می نمایند. ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه با استفاده از ترویج مبانی قرآن و عترت. ارتقای آگاهی عمومی و معرفی نمادها و ارزش های قرآن و عترت. بالابردن کیفیت فضاهای شهری با استفاده از نمادهای قرآن و عترت و ایجاد انگیزه برای بهسازی محیط زندگی توسط شهروندان می باشد.

دکتر ضرغامی درباره شاخص ها و ملاک های انتخاب آثار گفت: رعایت اصول و مبانی هنرهای تجسمی ، سعی در برقراری ارتباط خلاق و محتوا محور با شهروندان و القای شادی بصری و تفکر، تناسب طرح با موضوع، استفاده مناسب از رنگ و عناصر تجسمی، پرهیز از کپی دیگر آثار و منحصر به فرد بودن آن و داشتن دید مناسب از تمامی زوایا در این جشنواره مورد توجه خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره را ١٠ بهمن ماه ١٣٩۵ و زمان برگزاری جشنواره را ٢۵ تا ٣٠ بهمن ماه ١٣٩۵اعلام کرد و از کلیه هنرمندان سراسر کشور دعوت کرد برای شرکت در این جشنواره و اطلاع از جزئیات فراخوان به سایت Tehran.farhang.gov.ir مراجعه نمایند.

برای اطلاع از جدیدترین رویدادها و فراخوان های عرصه فرهنگ و هنر ، می‌توانید از همین حالا با گالری لیلیت همراه شوید.

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا