اطلاعیه فراخوان خط و نقاشی-خط|جشنواره ملی- دانشجویی خط و نقاشی‌خط روح الله

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان جشنواره ملی- دانشجویی خط و نقاشی‌خط روح الله منتشر شد.

■مهلت: 25 اسفند■

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی، این جشنواره با مشارکت معاونت فرهنگی، هنری وارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و نیز با هدف اشاعه و ترویج نام، یاد و اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی، توسعه کمی و کیفی آثار هنری مرتبط با امام خمینی(س)و نیز معرفی ابعاد عرفانی و اخلاقی امام خمینی (س) با تأکید بر بهره‌گیری همزمان شعر و هنر، در سه رشته خطاطی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، معلی، ثلث و نسخ)، نقاشی خط و حروف‌نگاری(تایپوگرافی ) برگزار می‌شود.

بر اساس آیین‌نامه و ضوابط مندرج در این فراخوان، ارسال آثار در مرحله نخست صرفاً از طریق پایگاه www.khat.sccir.ir صورت پذیرفته و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 3 اثررا در هر رشته به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. همچنین، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره، 25اسفندماه سال جاری و اعلام نتیجه اولیه انتخاب آثار، 25 فروردین‌ماه سال 1396 اعلامشده است.

موضوع جشنواره در بخش خطوط معلی، ثلث و نسخ، شامل؛ نگارش یکی از آیات پرتکراردر ادبیات گفتاری امام راحل عظیم‌الشان(ره) همچون: آیه 46 سوره سبا: “قُلْ إِنَّمَاأَعِظُکُمْ بِوَاحِدَهٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى” و یا آیه7 سوره محمد(ص): “إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ”وآیات و روایاتی که در کتاب “ولایت فقیه”، و یا “شرح چهل حدیث”مورد استناد ایشان قرار گرفته است، می‌باشد.

همچنین در بخش نقاشی‌خط، نستعلیق و شکسته نستعلیق، نگارش ابیاتی از دیوان شعر امام خمینی(س) محور اصلی است. در بخش حروف‌نگاری(تایپوگرافی)،نیز نگارش عبارت “روح‌الله الموسوی الخمینی” به عنوان موضوع انتخاب شده است.

در این جشنواره که آقایان محمدسعیدنقاشیان، محسن ابراهیمی و عظیم فلاح به عنوان اعضای اصلی هیئت داوران حضور دارند، به نفرات اول تا سوم در هر یک از حوزه‌های رشته خطاطی (نستعلیق،شکسته نستعلیق، معلی، ثلث و نسخ) به ترتیب 1٫5سکه بهار آزادی، 1 سکه بهار آزادی و 0٫5 سکهبهار آزادی، در رشته نقاشی‌خط، به ترتیب 2 سکه بهار آزادی، 1٫5 سکه بهار آزادی و 1سکه بهار آزادی و در رشته حروف‌نگاری، به ترتیب 1٫5 سکه بهار آزادی، 1 سکه بهارآزادی و 0٫5 سکه بهار آزادی اهداء می‌شود.

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang