مریم حدادی – سرنا

Maryam Hadadi | Serena

تخصص:
نقاشی، نقاشی‌خط

معرفی:
مریم حدادی (به انگلیسی: Maryam Hadadi) هنرمند نقاش با نام هنری سرنا (به انگلیسی: Serena) متولد 19 مهرماه سال 1363 است.

او دارای مدرک لیسانس گرافیک است و سبک کارهای این هنرمند، هنر زیبای “نقاشی‌خط” می‌باشد.

نقاشی‌خط ، سبکی مدرن از نقاشی با حال و هوای بومی است که فرهنگ و هنر را در هم آمیخته است. این هنر زیبا تلفیقی بین نقاشی و خطاطی می‌باشد. این شیوه در نقاشی مدرن و خوش نویسی شکل گرفته است. این هنر ایرانی، طرفداران بسیاری را در کشورهای همسایه نیز دارد. می توان منشأ اصلی این سبک را در مکتب سقاخانه در نقاشی معاصر ایران دانست. این نوع از نقاشی در ایران ، پس از انقلاب اسلامی ، طرفداران بیشتری را یافته و افراد زیادی در این زمینه به فعالیت ، آموزش و نقاشی پرداخته اند. در میان هنرمندانی که در این عرصه هنری فعالیت می کنند ، مریم حدادی نسبت به سایر هنرمندان پیشتاز بوده است و در سبک نقاشی خط موفقیت‌های زیادی را به دست آورده است.
در مجموع می توان این هنر را یک نوع سنت شکنی دانست که در آن هم ظاهر و هم محتوای نقاشی تغییر کرده است. زیرا در هنر قدیمی از خط برای انتقال راحت و آسان منظور و مفهوم خود به دیگران استفاده می کردند تا بتوانند منظور خود را در همان ارتباط نخست و نگاه اول به مخاطب منتقل کنند. بنابراین ، در سه حوزه خط را تغییر داده اند تا به هنر نقاشی خط برسند.

سوابق و افتخارات:
رتبه ی دوم کشوری رشته نقاشی خط در ششمین جشنواره هنر جوان سال 92
و…

“شما را به بازدید از نمایشگاه آثار ایشان با عنوان » نقاشیخط سرنا « دعوت می‌نمائیم”

• نشانی:
ایران / تهران

• تلفن:

• رویدادهای جاری:

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه های تماس اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در شبکه های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

دکمه بازگشت به بالا