اطلاعیه سکونت هنرمند در مرکز اقامت هنرمند Alte Schule آلمان

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان سکونت هنرمند در مرکز اقامت هنرمند Alte Schule آلمان منتشر شد.

معرفی: بنیاد رسمی «مدرسه قدیمی هوهنشتاین|Alte Schule Hohenstein»، مرکزی است برای گسترش هنر و فرهنگ که هزینه‌های اقامت هنرمندان شامل مسکن و استودیو شامل همه هزینه‌های دائمی را در این مرکز پوشش می‌دهد و بعنوان یک مرکز غیرانتفاعی (غیر درآمدزا/رایگان) ثبت شده است.
سرپرست سایت:
Chris Rupp و Roland Kluge که هر دو در «Hohenstein» زندگی می‌کنند و فعالیت هنری دارند، مسئول امور «مدرسه قدیمی هوهنشتاین|Alte Schule Hohenstein» هستند و از شما و سایر هنرمندان سایت مراقبت می‌کنند.
حامی/اسپانسر
شرکت «SOPHIST GmbH» در نورمبرگ آلمان، پرداخت هزینه‌های ساکنین مدرسه (متقاضیانی که مورد قبول واقع شده اند) را در قالب یک بورسیه متقبل می‌شود که مدیران باید تقاضای دریافت آن را بکنند. علاوه بر آن «SOPHIST GmbH» از این پروژه با پرداخت کمک مالی به موسسه حمایت می‌کند.
بازدید
«اگر می‌خواهید هنرمندان این مرکز را ملاقات کنید یا درباره اقامت در «ALTE SCHULE Hohenstein» اطلاعات کسب کنید، فقط کافیست یک ایمیل برای مرکز ارسال کنید و به آن‌ها اعلام کنید چه زمانی قصد آمدن دارید. و یا اینکه بی خبر به انید اینکه کسی خانه باشد، تشریف بیاورید. ;-)» این پیام از طرف کریس و رونالد در وبسایت مرکز قرار دارد.
پانوشت: اگر وقت کافی دارید و احساس می‌کنید علاقه دارید در پروژه ما شرکت کنید؛ ما خوشحال می‌شویم اگر مایل باشید به ما در رویدادها کمک کنید. فقط کافی است از طریق ایمیل با ما تماس بگیرید.

پیشنهاداتی برای هنرمندان
واجدین شرایط:
از نظر برگزارکنندگان این رویداد، آنچه ساکنین این مرکز ـ که با نام «مدیران مدرسه» شناخته می‌شوند ـ را واجد شرایط می‌کند، پروژه‌ای است که از مرزهای کشورها و مرزهای زمانی، ذهنی، مذهبی یا سیاستی را با علاقه به زمینه‌های علمی مختلف و رسانه‌های مختلف هنرها در نوردد.
«مدیر مدرسه» بر روی موضوعاتی همچون همبستگی، تقطع و اتصال و اختلاط تناقضات، جستجو و عبور از محدودیت‌ها، یا تجربه بخش درونی ناشناخته خود و دیگران کار می‌کند. او از نقطه‌ای بالا به مسائل نگاه می‌کند یا دیدگاه‌های مختلف را سازگاری می‌دهد. اگر شما فکر می‌کنید پروژه شما در این توصیفات نمی گنجد، با ما تماس بگیرید تا با هم درباره ایده پروژه شما بحث کنیم.
البته، گروه‌هایی از هنرمندان یا دانشمندان با حداکثر 4 عضو بعنوان مدیر مدرسه پذیرش می‌شوند.
وظایف
در کنار کار بر روی پروژه شخصی، مهمترین وظیفه هر مدیر نوشتن یادداشت یوزانه در دفتر خاطرات مدرسه است. دفتر خاطرات مدرسه فرآیند کل پروژه «Alte Schule» را مستند خواهد کرد و پس از مدتی منتشر خواهد شد.
علاوه بر آن ما از مدیران انتظار داریم:
با مردم در یک مرکز عمومی مانند یک گلخانه، مدرسه یا خانه بازنشستگی (ما به آن خانه سالمندان می‌گوییم و چه عنوان نامناسبی برای آن انتخاب کرده ایم)، در یک عصر در هر سه ماه از دوران اقامتش تعامل کند. بعنوان مثال مهمانی یک جلسه کتاب خوانی را بعهده بگیرید، درباره کشور مادری خودتان با آن‌ها گفتگو کنید یا هر چیز دیگر مشابهی.
حداقل یک حضور عمومی داشته باشید. مثلا در انتهای زمان اقامت، یک نمایشگاه برگزار کنید.
با شهروندان هوهنشتاین تعامل کنید و روابطی را با مردم در جامعه برقرار کنید. مثالا با دعوت به یک مهمانی چای در عصر یک روز یکشنبه. ما با خوشحالی به شما برای در ارتباط بودن با شهروندان و برقراری «باهم بودن» کمک می‌کنیم.
اتاق‌های مشترک را تمیز و نگهداری کنید، به ما در امورات روزانه همچون باغبانی، پارو کردن برف‌ها و کارهای معمول که می‌تواند در حیطه شخصی اش اتفاق بیفتد همکاری کنید.
اگر در بازگشت، گرنت دریافت کردید، یک اثر هنری به یادگار بگذارید و حق بازتولید آن را به «SOPHIST GmbH» بعنوان حامی مالی برای نمایش دائمی در «Alte Schule Hohenstein» بدهید. بسته به نوع اثر هنری، می‌تواند یک بازتولید هم باشد. لطفا درباره آن با ما گفتگو کنید. هدف ما مجموعه‌ای دائمی از آثار هنری است که می‌خواهیم بصورت تبلیغاتی از آن استفاده کنیم. این عمل می‌تواند پیشرفت خوبی برای مدیران (هنرمند شرکت کننده) باشد.
امکانات استودیو/کارگاه
در محل اقامت، ارتباط اینترنتی، تلفن، پرینتر و فکس و اسکنر وجود دارد.
تجهیزات مرکز به تدریج بر اساس نیازهای فعلی مدیران و منایع مالی موسسه افزایش پیدا می‌کند. اگر شما به ماده خاصی برای پروژه خودتان نیاز دارید، لطفا بوسیله توصیف ایده پروژه تان در تقاضانامه به ما اطلاع بدهید.
استودیو برای تکنیک‌های چاپ همچون «cyanotype»، «VanDyke» یا روش‌های چاپ مشابه بوسیله یک تاریکخانه تجهیز شده است.
هزینه‌های مازاد پروژه تان را باید خودتان تأمین کنید.
برای مشاهده تصاویر محل اقامت روی این لینک کلیک کنید.

منابع مالی
مدیران می‌توانند از محل اقامت و استودیو بطور رایگان استفاده کنند. هزینه‌های ثابت مانند برق، آب و گرمایش نیز توسط موسسه تأمین می‌شود.
مدیران می‌توانند تقاضای کمک مالی اضافه برای کمک به هزینه‌های زندگی داشته باشند. تقاضا توسط شرکت «SOPHIST GmbH» بررسی می‌شود، که بطور موردی این هزینه‌ها را هم پوشش می‌دهد. اگر تمایل دارید که تقاضای گرنت داشته باشید، لطفا در تقاضانامه به ما اعلام کنید. ما می‌توانیم هزینه سفر را در موارد استثنایی پوشش بدهیم. لطفا درباره آن بطور مجزا با ما تماس بگیرید.
اگر همسر یا خانواده شما مایل هستند تا با شما سفر کنند، لطفا یک تقاضای جداگانه درباره آن ارسال کنید. این مورد درباره حیوانات خانگی که مایل هستید همراه شما باشند صدق می‌کند.
نتیجه پروژه متعلق به خود مدیر/هنرمند است. موسسه «Alte Schule Hohenstein – Verein zur Förderung von Kunst und Kultur e.V.» می‌تواند از انتشار و توزیع اثر هنری حمایت کند. در این مورد، موسسه بخشی از حق امتیاز اثر را بدست می‌آورد.

نحوه ثبت نام
اگر مایل هستید تقاضای اقامت در «ALTE SCHULE Hohenstein» را داشته باشید، باید موارد زیر را آماده کنید.

یک زندگی نامه مختصر
چند نمونه از پروژه/کارهای قبلی شما
توصیفی مختصر درباره پروژه/کار شما که می‌خواهید در زمان اقامت در مرکز انجام بدهید.
پاسخ به این سوال که چرا تقاضا دادید و چرا می‌خواهید به طور مشخص به «ALTE SCHULE Hohenstein» بیایید.
آیا به مواد خاصی برای کارتان نیاز دارید؟
تمایل دارید چقدر اقامت داشته باشید؟
تاریخ اقامت مورد نظر شما؟
آیا به منابع مالی نیاز دارید؟ چرا و برای چه کاری؟

لطفا از طریق پست یا ایمیل تقاضای خودتان را ارسال کنید.

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang