اطلاعیه نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران

لینک وب‌سایت

« این رویداد را با دوستان خود به اشتراک بگذارید »

فراخوان نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران منتشر شد.

نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران در آذر ماه سال 90 (دسامبر 2011) با هدف گشودن دریچه‏ای نو به هنر دیجیتال ایران برنامه‏‌ریزی و بنیان گذاری شد. این نمایشگاه ایجاد فضایی جدی و مستقل برای علاقه‏‌مندان و جستجوگران هنر دیجیتال را مورد توجه قرار داده است. زمینه عموماً غیر تجاری هنر دیجیتال در میان مدیوم‌‏های هنر معاصر از یک سو و گرانی هزینه‏‌های تجهیزات و ابزار از سوی دیگر، امکان تجربه‏‌ورزی و حضور هنرمندان ایرانی را در این رشته دشوار می‏‌کند. بنابراین شاید ظرفیت‏‌های چندانی برای نمایش و ارائه وجود نداشته باشد و پیشینه آکادمیک و تجربه محدودی هم که موجود است، نیاز به همراهی و مدیریت دارد. با چنین محدودیت‌‏هایی طی دو دوره گذشته تلاش شده است با ارائه آثار هنرمندان بین‏‌المللی و نیز تعامل و تبادل دانش و تجربیات با آنان، بستری مهیا گردد که امکان تولید و نمایش آثار هنرمندان ایرانی توسعه یافته و غنی‌‏تر و پربارتر شود.

فراخوان‌های این نمایشگاه در دو فرم تاداگرانت و خود تادااکس می‌باشد.
فراخوان تاداگرانت؛ برنامه حمایتی آثار هنری دیجیتال؛ که با جذب هنرمند ایرانی و بین‌المللی و فراهم کردن فرصتی برای پرورش ایده‌های خود و ترقی آن‌ها می‌شود. این برنامه همچنین بصورت سازنده‌ای موجب درگیری افراد خلاق در زمینه هنر دیجیتال می‌شود.

فراخوان عمومی سالانه هنر دیجیتال تهران
از تمامی هنرمندان و علاقه مندان دعوت می‌شود تا آثار و پیشنهادات خود را در قالب چیدمانهای دیجیتال تعاملی، صوتی – دیداری و اجراهای صدا و تصویر و کارگاه‌های آموزشی تا تاریخ 20 تیرماه 1395از طریق وبسایت ارسال نمایند.
منبع خبر: وبسایت تندیس

🗓 برای اطلاع از جدیدترین رویدادهای هنر و فرهنگ، همراه گالری لیلیت باشید

تازه‌ترین‌ها:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang