دلیل اینکه عکاسی می‌کنیم چیست؟


آیا تابحال ازخود این سوال را پرسیده اید که چرا عکاسی می کنیم ؟
انسان یگانه موجود اندیشمند ، که بیش از ۵۰۰۰۰ سال پیش اقدام به ثبت تجربیات خود در دیواره غارها نمود و هدف او از این ثبت ها انتقال تجربیات به نسل های آینده و به نوعی جاودانگی نسل بشر بوده است. حس جاودانگی و دیده شدن در دنیای مدرن امروز نیز به شدت بین جوامع بشری به چشم می آید و انسان امروزی با استفاده از ابزار های مختلف مانند موسیقی ، نقاشی و …. اقدام به بروز احساس و ثبت آن می نماید تا موجبات حس جاودانگی را برای خود رقم بزند.

یکی از سهل الوصول ترین ابزار ها برای ثبت لحظات و ماندگار شدن در هر لحظه دوربین عکاسی می باشد، زیرا برای استفاده از آن مهارت خاصی لازم نیست و برای بازبینی آن ابزار خاصی لازم نیست و همچنین جهت رویت تصاویر زمان زیادی لازم نیست ، این ابزار با پیشینه ای نزدیک به ۲۰۰ سال ، تا به امروز به درجه ای از تکامل رسیده که به راحتی همراه همیشگی انسان شده و با استفاده از آن ساده ترین و احساسی ترین لحظات خانوادگی تا پیچیده ترین ثبت های حرفه ای از محیط اطراف را رقم می زند. این دامنه تنوع پوشش تصویری در فرایند توسعه دوربین عکاسی باعث شده تا همگان علاقمند به ثبت و ارایه عکس از موقعیت های مختلف باشند ؛ و این علاقمندی تا جایی پیش رفته که در این زمینه سایت های فوق العاده حرفه ای برای ارایه عکس تشکیل شده و روزانه بیش از میلیون ها عکس در این سایت ها به اشتراک گذاشته می شود.
همچنین این مقاله را هم بخوانید: بهترین دوربین ها به لحاظ قیمت که در حال حاضرمی توانید خریداری کنید

در پی این اشتراک گذاری عکس ها ، در بعضی مواقع می تواند منجر به فروش آثار و یا معرفی توانمندی عکاس می شود و در نهایت با هزینه ای کم منجر به ایجاد شغلی پر در آمد و حرفه ای می شود.

تنوع گرایش های عکاسی به گونه ایی می باشد که فقط کافیست پیشوند یا پسوند عکاسی را به موضوع مورد نظر وصل نمایید تا شاخه یا گرایش عکاسی را بوجود آورید . ولی به صورت کلی می توان شاخه های اصلی در عکاسی به صورت زیر اشاره نمود:

عکاسی خبری ، عکاسی اجتماعی ، عکاسی طبیعت ، عکاسی خانوادگی ، عکاسی علمی ، عکاسی صنعتی و تبلیغای ، عکاسی هنری ، عکاسی مدل و فشن و….

در این دسته بندی لازم به ذکر است عنوان ” مستند” به هریک از شاخه ها می تواند اطلاق شود. و منظور از مستند بودن اینست که عکاس هیچ گونه دخل و تصرفی در سوژه و یا ادیت عکس نداشته . مثل عکاسی مستند اجتماعی و یا عکاسی اجتماعی . در عکاسی اجتماعی عکاس ممکن است با ایجاد تغییراتی در سوژه اقدام به مطلوب نمودن کادر نماید ولی در عکاسی مستند اجتماعی عکاس حق ندارد حتی سمت نگاه سوژه را تغییر دهد.

در پایان این قسمت لازم به ذکر است که در نهایت هدف از عکاسی کردن لذت بردن از ثبت تصاویر است و این لذت زمانی حاصل می شود که با مطالعه و آموزش مناسب و با در اختیار داشتن ابزار های مفید ، تصاویر ناب و منحصر به فردی را خلق نمایید . مجموعه آموزشی شرکت دیدنگار تلاش دارد تا ضمن معرفی لوازم و تجهیزات مدرن عکاسی در عرصه آموزش و مهارت آموزی گامی قوی و مناسب بردارد .

منبع: https://www.didnegar.com

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

دکمه بازگشت به بالا