اصطلاح جیورناتا روز

📖 آشنایی با اصطلاحات نقاشی


اصطلاح جیورناتا یا روز (Giornata)

این واژه ایتالیایی برای اثر هنری به کار می‌رود که در زمان روز خلق شده است. نقاشی‌های دیواری، نقاشی‌های بزرگی هستند که روی دیوارها یا سقف کشیده می‌شوند و این امکان وجود ندارد که در یک روز به پایان برسند. کار مربوط به این نقاشی‌ها باید در روزهای زیادی انجام شود. اما ظهور این کلمه برای دنیای نقاشی به این دلیل بود که در زمان‌های قدیم هنرمند در شروع کار خود، قبل از نقاشی یک لایه گچ آهکی روی دیوار می‌کشید. بنابراین باید درباره مقدار کاری که می‌توانست در یک روز انجام دهد دقت کافی را به خرج می‌داد تا گچ آهکی به مقدار کافی تهیه کند.

نقاشی سقف کلیسای سیستین در رم ایتالیا – اثر میکل آنژ

به دلیل وجود نداشتن تکنیک‌های پیشرفته گاهی در نقاشی‌ها ناهماهنگی به چشم می‌خورد. این اثر در برخی بخش‌های نقاشی سقفی کلیسای سیستین و نقاشی دیواری کلیسای آرنا به نحوی قابل رویت است که گویی نقاشی‌ها با کشیدن خط از هم جدا شده‌اند.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR