اصطلاح پنتیمنتو

📖 آشنایی با اصطلاحات نقاشی


پنتیمنتو (Pentimento)

پنتیمنتو به معنی تغییر ناگهانی و یا عمدی نظر نقاش در حین نقاشی است. زمانی که یک نقاش روی نقاشی کار می‌کند، گاهی پیش می‌آید که نظرش درباره قسمت‌هایی از ترکیب بندی عوض می‌شود و یا حتی ممکن است تصمیم بگیرد تمام عناصر در ترکیب بندی را جابجا کند. در این حالت معمولا نقاش تمایلی به تغییر بوم و شروع دوباره نقاشی ندارد. بنابراین قسمت‌هایی می‌خواهد تغییر دهد و یا حذف کند با رنگ‌های جدیدی می‌پوشاند. یک بیننده معمولی متوجه چنین تغییری نمی‌شد. اما با تکنولوژی‌های علمی‌اخیر این تغییرات به راحتی قابل دیدن هستند.

در تابلوی گیتاریست پابلو پیکاسو، اگر به دقت بنگرید، می‌توانید شبحی از یک دختر را در حوالی گردن گیتاریست ببینید. به احتمال زیاد این مربوط به نسخه قبلی نقاشی بوده است که پیکاسو آن را حذف کرده و با رنگ آبی و تصویر گیتاریست پیر پوشانده است. این مثال یکی از بهترین مثال‌های اصلاح به روش پنتیمنتو است.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR