گالری ساعتچی

Saatchi Gallery

 درباره/معرفی:

گالری ساعتچی (به انگلیسی: Saatchi Gallery) یکی از گالری‌های هنری لندن پایتخت انگلستان است که در 1985 توسط چارلز ساعتچی بنیان گذاشته شد. شهرت این گالری به‌واسطهٔ نمایش آثار بحث‌برانگیزی از هنر معاصر است که توسط هنرمندانی نسبتاً ناشناخته خلق شده‌اند. در سال 1992 نمایشگاهی با عنوان هنرمندان جوان بریتانیایی در این گالری برگزار و تا چند سال به‌طور ثابت تکرار گردید که درنتیجهٔ آن هنرمندانی همچون دیمین هرست و تریسی امین به شهرت دست‌یافتند.

گالری ساعتچی نخست در جادهٔ باوندری در سنت جانز وود واقع بود اما در 2003 آنرا به ساختمان کانتی هال در وست‌مینستر منتقل کردند. این ساختمان که در ساحل جنوبی رود تیمز و روبروی پارلمان انگلستان واقع است تا سال 1986 دفتر اصلی دولت محلی لندن بود اما پس از انحلال شورای لندن بزرگ در آن سال این ساختمان به یک شرکت خصوصی فروخته شد و سپس در آن دو هتل، یک رستوران و گالری ساعتچی دایر گردید. با این حال گالری ساعتچی در سال 2008 به ستاد دوک یورک در کینگز رود نقل مکان داده شد که ساختمان جدید دارای سه طبقه و فضایی بیش از 70 هزار فوت مربع برای نمایش آثار این گالری است. این بنا که در چلسی لندن قرار دارد در سال 1803 میلادی برای دوک یورک طراحی و ساخته شده بود.

• آدرس:
بریتانیا / انگلستان / لندن

• تلفن:
00442078113070

• وبسایت:
saatchi.info

• ایمیل:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این مجموعه، از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه معرفی «مشهورترین موزه‌ها و مجموعه‌های هنری خارج از کشور» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

تور مجازی

نمایش ویدیو

موقعیت نقشه

هنر و اماکن خارج از کشور موزه های ایران رستوران و کافیشاپ هتل و اقامگاه
هنر و اماکن

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم