نمایشگاه واقعیت مجازی VR چیست؟

📖 آموزش برگزاری گالری و نمایشگاه هنری

برگزاری نمایشگاه در گالری لیلیت با تکنولوژی نوین Exhibition Virtual Reality می‌باشد، که در فضای آنلاین به نمایش در می‌آید و به بیننده حس واقعی بازدید از یک نمایشگاه را می‌دهد.
این نمایشگاه با قابلیت‌هایی به مراتب بیشتر از گالری فیزیکی بوده و با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارد توسط مجموعه‌های بزرگ جهان و موزه‌هایی همچون لوور پاریس درحال اجرا و انجام است. و در خارج از کشور هزینه آن به مراتب از گالری‌های معمولی بالاتر است. به همین دلیل هنرمندانی که از قدرت مالی بالایی برخوردار نیستند در همان گالری های معمولی نمایشگاه خود را برگزار می‌نمایند.
گالری لیلیت پایه گذار این تکنولوژی در کشور، افتخار دارد که به جهت حمایت از هنرمندان توانسته این تکنولوژی را با بهترین ویژگی‌ها و خدمات و با کمترین هزینه ممکن ارائه دهد و نمایشگاه آثار هنرمندان را به بهترین نحو برگزار نماید.

واقعیت مجازی چیست؟
واقعیت مجازی با اختصار VR (ویرچوال ریالیتی – Virtual Reality ) تولید نرم افزاری – رایانه ای از یک پنداره یا محیط که برای حواس (بیشتر بصری) معادل واقعیت، وانمود گردد و به فضای سه بعدی که توسط کامپیوتر ایجاد می‌شود، اطلاق می گردد. درحقیقت واقعیت مجازی استفاده از فناوری پیشرفته از جمله کامپیوتر و لوازم جانبی آن و ابزارهای چند رسانه ای مختلف برای ایجاد یک محیط مجازی شبیه سازی شده است. در این محیط کاربر اشیاء، حوادث و رخداد های مجازی قابل مقایسه با دنیای واقعی را به طور تعاملی در دست می‌گیرد و تصاویر نمایشی و حرکتی را مشاهده می‌کند طوری که فرد گمان کند در محیط واقعی قرار گرفته است.
به تعریف ساده: واقعیت مجازی فناوریی است که در آن محیطی مجازی در جلوی چشمان کاربر قرار می‌گیرد و حضور خود را درمحیط حس می‌کند بطوریکه پس از مدتی استفاده از آن احساس میکند که در یک محیط واقعی قرار گرفته است.

تفاوت نمایشگاه مجازی با واقعیت مجازی:
با پیشرفت روز افزون تکنولوژی بسیاری از گالری‌های نقاشی در جهان تصمیم گرفتند آثار خود را در فضای مجازی نیز به نمایش بگذارند، اما نمایش آثار در فضای مجازی بدون بهره گیری از تکنولوژی مدرن، کم و کاستی هایی را نیز به همراه دارد. بطوری که نمایشگاهشان بیشتر شبیه یک فروشگاه آنلاین آثار می‌شود که در آن هنرمندان را به نمایش می‌گذارند. این موضوع صرفا برای فروش آثار هنرمند کاربرد دارد و جذابیت بازدید از یک گالری را نخواهد داشت. به همین دلیل میتوان گفت که اکثر گالری‌های مجازی همان فروشگاه‌های آنلاینی هستند که صرفا در حوزه هنر فعالیت می‌کنند.

ممکن است اطلاع داشته باشید که بعضی از گالری‌های بزرگ در جهان نمایشگاه با تکنولوژی مجازی را برگزار نموده اند که به عنوان نمونه میتوان به “موزه لوور پاریس” اشاره نمود ، که افراد از همه جای جهان میتوانند با قابلیت تور مجازی از آن مجموعه دیدن نمایند، اما به این دلیل که هزینه طراحی گالری با واقعیت مجازی بالا بوده و برای برگزاری نیاز به طراح متخصص است ، برای هر مجموعه ای مقدور نبوده و به همین دلیل اکثر گالری ها از این تکنولوژی برخوردار نیستند.
برای مشاهده موزه لوور پاریس با تکنولوژی VR کلیک نمائید:
http://musee.louvre.fr/visite-louvre/index.html?defaultView=entresol.s489.p01&lang=ENG

■ نمایشگاه گالری لیلیت مناسب کدام هنرمندان است؟

■ بازدید از نمایشگاه های درحال برگزاری

■ ویژگی‌های یک نمایشگاه هنری خوب

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

دکمه بازگشت به بالا
fa فارسی
X