استفاده از رنگ دانش آموزی یا رنگ حرفه ای

📖 آموزش نقاشی آبرنگ


مهمترین دلیلی که میان تفاوت قیمت رنگ های دانش آموزی و حرفه ای هست این است که رنگ های دانش آموزی از رنگدانه های ارزان تر ( ترکیبی از رنگدانه ها ) ساخته شده اند بنابراین طیف رنگهایشان محدود است . ارزانترین مارک ها دارای مقدار زیادی پر کننده ( filler ) هم می باشند . به مانند مصداق این جمله در بسیاری از موارد ٬ همان قدر که پول دهید آش می خورید .

رنگ های نوع دانش آموزی به طور کلی به خوبی و با موفقیت با هم ترکیب نمی شوند و نه هم چنین نتیجه ی بر آمده به اندازه ی رنگهای نوع حرفه ای زنده و با طراوت است و این می تواند کار ترکیب رنگ را آزاردهنده و اعصاب خورد کن کند . حال آن که استفاده از رنگ دانش آموزی ٬ تجربه ی نقاشی خوبی است اما همان تجربه ی ترکیب رنگ با آبرنگ حرفه ای را به شما نمی دهد .

از طرف دیگر ٬ شاید شما کمتر به استفاده از رنگ دانش آموزی نسبت به رنگهای گرانتر ابراز علاقه کنید ٬ و این چنین تمایل داشته باشید تا بیشتر تجربه کنید و به راحتی چیزهای مختلف را امتحان کنید تا ببینید نتیجه چه خواهد بود . نگرانی در مورد هدر کردن موادتان ٬ مطمئن ترین راه برای سفت کردن بدنتان و بازداشتنتان از انجام کار است و اغلب به نتایج بدی ختم می شود ( پس ترستان را با این موضوع که داشتید رنگ را هدر می دادید ٬ کامل کنید ! )

من معتقد به خریدن بهترین کیفیت رنگی هستم که توان مالیش را دارید که همیشه به شما این احساس را می دهد که می توانید با رنگ بازی کنید . شما نیاز دارید این قابلیت را در خودتان ببینید که بتوانید روی کاری که خوب نشده را با رنگ بپوشانید یا آن را بردارید به جای آن که نا امیدانه تلاش کنید تا آن را حفظ کنید به دلیل هزینه ای که صرف آن شده است . شخصا اعتقاد دارم که بهتر است در این مسیر طولانی با تعداد اندکی رنگ با کیفیت شروع کنید و روی تکه های کوچک تر کاغذ یا پارچه کار کنید تا اینکه از تعداد زیادی از رنگهای ارزان قیمت استفاده کنید .

به خاطر داشته باشید که در رنگهای با کیفیت حرفه ای ٬ تمامی رنگها یک قیمت نیستند . به طور معمول رنگها ٬ بر اساس رنگدانه هایشان ٬ حدود پنج سری یا دسته هستند . اگر جنبه ی پولی آن برایتان اهمیت دارد ٬ به دنبال رنگهای ارزانتر از میان رنگهای حرفه ای باشید ؛ رنگهایی با برچسب ‘ hue ‘ یا ‘ imitation ‘ مانند رنگ ‘cadmium yellow hue ‘ . این رنگها از رنگدانه های جدید ارزانتری نسبت به رنگدانه های سنتی گرانتر ساخته شده اند و از نظر رنگ شبیه نمونه های اصلی می باشند .

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

دکمه بازگشت به بالا