رشته راهنمای موزه‌ها – دانشگاه هنر

📖 آشنایی با رشته های دانشگاهی هنر

دوره کاردانی راهنمای موزه‌ها و بناهای تاریخی یکی از دوره‌های آموزش عالی است که هدف آن تربیت و آموزش افراد متعهد و مومن به عنوان راهنمای موزه‌ها و بناها و محوطه‌های تاریخی و باستانی کشور با ارائه توضیحات فنی و صحیح و مناسب به کار بستن شیوه‌های لازم و پاسخگویی مطلوب به سوالات بازدید کنندگان از این اماکن و بالا بردن کیفیت معرفی آموزش میراث فرهنگی به مردم است.
ضرورت و اهمیت :
ضرورت ارائه نتایج مطالعات و پژوهشهای انجام شده و در دست انجام بر روی آثار و اشیاء موزه‌ای و نیز بناهاو بافتها و محوطه‌های تاریخی و باستانی و ارز شهای نهفته در آن‌ها به مردم گوشه و کنار کشور با هدف خارج نمودن حاصل مطا لعات از دایره محدود تخصصی و کارشناسی و آشنا ساختن بیشتر فنی‌تر مردم به مواریث فرهنگی خود، با حفظ امانت علمی و صحت و دقت لازم در ارائه و معرفی، تربیت آموزش افرادی را در سطح کاردانی آموزش عالی طلب می‌نماید تا بتوانند به صورت کمک کارشناسان معرفی خوب و در شان این آثار مطا لعات و ارزشها باشند .

سطوح رشته
دانشگاه آزاد ایذه (کاردانی)

درسهای رشته
1 آشنایی با باستان‌شناسی و روشهای آن
2 آشنایی با بافتها و محوطه‌ها
3 آشنایی با حفاظت و مرمت آثار و روشهای آن
4 آشنایی با مردم شناسی
5 آشنایی با موزه‌های ایران و جهان
6 آشنایی با بناهای دوره اسلامی ایران
7 آشنایی با تبلیغات و روشهای آن
8 آشنایی با هنر معماری پیش از اسلام ایران
9 آشنایی با هنرهای سنتی ایران
10 آشنایی با وسایل سمعی و بصری
11 تاریخ عمومی ایران
12 تاریخ و مبانی نظری مرمت 1
13 تاریخچه کتابت
14 تبدیل محوطه‌ها و بناهای تاریخی به موزه
15 تهیه و تدوین راهنمای موزه و محوطه‌های تاریخی
16 خطوط و خواندن کتیبه
17 طرح اشیاء در تمدن اسلامی
18 فن بیان
19 مهر و سکه
20 موزه‌داری 1
21 موزه‌داری 2
22 هنر و تمدن اسلامی 1
23 هنر و تمدن اسلامی 2
24 کار آموزی راهنمای بناها و محوطه تاریخی
25 کار آموزی راهنمایی موزه ها
26 کارگاه عکاسی پایه 1

صنعت و بازارکار
فارغ التحصیلان این رشته با آموزشهای نظری و عملی کارآموزی و اطلاعاتی که از موزه‌ها و بناها و بافتهای تاریخی و باستانی و ارزشهای تاریخی و فرهنگی آن‌ها کسب خواهند نمود. قادر خواهند بود نسبت به انتقال ارزشهای نهفته در آثار و اشیاء موزه‌ها و بناها و بافتهای تاریخی و باستانی و مشخصات فنی و تاریخی آن‌ها به بازدید کنندگان اقدام و معرفی و آموزش میراث فرهنگی و پیوند بین نتیجه مطالعات بر روی این آثار و بازدید کنندگان را تسهیل و راهنمایی نمایند.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang