آموزش و راهنمای نصب تابلوهای نقاشی در منزل یا گالری نقاشی

با توجه به اینکه اکثر منازل و گالری نقاشی ، طراحی مدرن دارند بنابراین در نوع تزئینات و دکوراسیون منزل و گالری نقاشی نیز لازم است از وسیله ها و اشیائی که مدرن هستند استفاده شود. تابلوهای نقاشی در گالری نقاشی،گالری عکس ، گالری مجسمه نیز از این قائده مستثنی نیستند و باید در منازلی که طراحی مدرن دارند از نقاشی های سبک مدرنیته استفاده شود. به جز سبک نقاشی ها و انتخاب مناسب آنها برای منازل از طرحهایی که در این سبکهای مدرن نیز استفاده می شود نمی توان در تمامی قسمتهای منزل و گالری نقاشی استفاده کرد باید باید برای هر قسمت از خانه و یا گالری نقاشی،گالری عکس ، گالری مجسمه از طراحی و نقاشی مناسب استفاده شود. در ادامه راهنمای نصب تابلوهای نقاشی در محلهای مناسب منزل و گالری نقاشی مطرح می شود.

اول) تابلوهایی با محتوای منظره طبیعی
در هنگام نصب تابلوهای نقاشی ، تابلوهایی که در آنها از صحنه های طبیعیت یا بخشهایی از طبیعت مانند کوه ها ، درختان ، گلها و دشت نقاشی شده است بهتر است در سالن ، محل نشیمن اصلی ، اتاق خواب استفاده شود. زیرا این طرحها باید در محلهایی که از نظر وسعت کمی بیشتر هستند استفاده شود و برای محلها و فضاهایی که کوچکتر هستند چندان کاربرد ندارد. نکته دیگر اینکه از نقاشی هایی که در آنها دریا نقاشی شده است می توان در بسیاری از نقاط منزل و گالری نقاشیاستفاده کرده و آنها را نصب کرد. زیرا علاوه بر اینکه بر آرامش فضای مورد نظر می افزاید بلکه فضا را وسیع تر از آنچه هست نشان می دهد.

دوم) تابلوهایی با محتوای ظروف غذا و میوه
در تابلوهایی که محتوای آنها ظروف غذا یا میوه یا نقاشی هایی با این موضوعات است می توان در محلهایی که برای غذا خوردن یا سالن غذاخوری در نظر گرفته می شود استفاده کرد.

سوم) تابلوهایی با محتوای جریان زندگی
نقاشی هایی که در آنها تصاویری از جریان زندگی و صحنه های واقعی به تصویر کشیده شده می توان در بسیاری از محل هایی مختلف از سالن غذا خوری تا سالن نشیمن استفاده کرد.

چهارم) ایجاد هماهنگی بین رنگهای نقاشی با سایر اشیاء
سعی کنید در محل هایی که از تابلوهای نقاشی استفاده می کنید زمینه به کار رفته در نقاشی یا رنگی که در نقاشی از دیگر رنگها غالب تر است را با رنگ دیوار یا رنگ اشیاء به کار رفته در آن محل مانند پرده ها و سایر اساس هماهنگ کنید. ایجاد این گونه هماهنگی ها و هارمونی ها بر زیبایی نقاشی های نصب شده و یک دستی محیط می افزاید و به لحاظ بصری بسیار زیبا و جذاب هستند.

پنجم) نحوه نصب نقاشی
نقاشی های مدرن را به لحاظ ویژگیهای محتوایی یا مفهومی که دارند می توان هم عمودی و هم افقی نصب کرد. در صورتی که اندازه و سایز تابلوی نقاشی بزرگ است حتماً سعی کنید آن را در محل ها و فضاهایی که دیوارها وسیع تر و بزرگتر هستند نصب کنید تا نما و جلوه بیشتری داشته باشند و حجم بیشتری از دیوار را پوشش دهند.

ششم) میزان فاصله نقاشی از زمین
در هنگام نصب تابلوهای نقاشی مدرن به این نکته توجه داشته باشید که تا جایی که امکان دارد تابلوها را موازی با زاویه دید نصب کنید و از نصب تابلوها در زاویه ای بالاتر از دید پرهیز کنید. رعایت این فاصله در نصب تابلوها بر جلوه و جذاب بودن نقاشی ها می افزاید.

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

موارد دیگر:

دکمه بازگشت به بالا