موارد لازم جهت برگزاری گالری مجسمه سازی

فضای مورد نیاز گالری مجسمه سازی مهمترین رکن برپایی است که در این نوشتار به آن خواهیم پرداخت.

بگذارید برای شما خواننده عزیز یک مثال بارز بزنیم، محلی در نزدیکی شهر نیویورک به نام یوتیکا وجود دارد ، که محیطی را در اختیار گالری مجسمه سازان جهت ساخت و نمایش آثار خود قرار می دهد، این فضا جایی بسیار دنج و خلوت برای پرواز خیال هنرمندان سازنده آثار سه بعدی می باشد. هنرمندانی که در این منطقه زندگی می کنند بر این باورند که این منطقه همان جایی است که می توان در آن آثار خلاقانه و ماندگار را خلق نمود، از زمان بنیان گذاری بوتیک های کوچک و دنج چیزی حدود سی سال است که می گذرد و لازم است بدانید که تمامی لوازم و وسایل این هنر در این فضا در دسترس هنرمندان می باشد ، اما آن چیزی که این فضا را بیش از هر مکانی برای هنرمندان جذاب کرده استمساحت بزرگ آن است که فضای کافی برای خلق آثار هنری است، گالری مجسمه سازی و ساخت آثار سه بعدی را در اختیار هنرمندان قرار می دهد .

از گذشته تا کنون انواع آثار سه بعدی و یا همان گالری مجسمه ها به صورت شیشه ای، کارخانه ای ، چوبی و غیره در اختیار مخاطبان این هنر قرار گرفته است ، اما لازم است بدانید که تفکر دنیای امروز بر این باور است که آثار سه بعدی خلاقانه حرف اول را در دنیای گالری مجسمه سازی می زند و هنرمندان پیش از شروع هر فرآیندی نیاز مخاطبان آثار هنری را بررسی می کنند تا با توجه به نیاز آنها خلاقیتشان شکل گیرد و برای بروز خلاقیتشان نیازمند فضای مناسب و دلنشین هستند ….

بنابراین گالری مجسمه سازی نیازمند فضای بسیار بزرگ برای ایده پردازی و ساخت مجسمه است و همچنین باید کلیه لوازم و وسایل بسیار نزدیک و در دسترس هنرمندان باشد.

از دیگر موارد مورد نیاز هر گالری مجسمه سازی وجود فضایی جهت برپایی نمایشگاه های گروهی و ورک شاپ هاست ، هنرمندان مجسمه سازی در انتقال تجربیات و علم و هنر خود به دیگر افراد بسیار دست و دل بازی هستند ، بنابراین این فضا برای آن ها جهت کلاس های پرسش و پاسخ بسیار حائز اهمیت می باشد.

وجود نور و فضای کافی از دیگر موارد ضروری هر گالری مجسمه سازی است. همانطور که برای به نمایش گذاشتن نقاشی ها نیازمند فضا و سطحی مناسب هستیم مجسمه ها و آثار سه بعدی نیز نیازمند سطحی متناسب با ابعادشان هستند ، فضای چهار وجهی که حداقل دو وجه آزاد داشته باشد. از دیگر مواردی که جلوه اثر هنری را بالا خواهد برد، نور پردازی مناسب محیط است ، هر مجسمه نیازمند یک نور مستقیم و اختصاصی است .
در چه فضاهایی مجسمه را به نمایش نگذاریم؟

از مواردی که جلوی جلوه مجسمه ها را می گیرد قراردادن آن ها در ویترین ها می باشد بر خلاف نقاشی ها مجسمه ها از بد ها و احجام تشکیل می شوند و ویترین ها جلوی نمای آن ها را خواهد گرفت و از زیبایی و ظرافت آن ها می کاهد ، بطور کلی این نوع فضا ها محل مناسبی برای نمایش آثار سه بعدی نمی باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که برخی از مجسمه ها در مجاورت نور مستقیم ، گرما و حرارت فرم اصلی و رنگ آن ها تغییر می کند و نباید آن ها را در مجاورت حرارت و نور مستقیم خورشید قرار دهید.

در زمینه خرید و فروش آثار هنری در ایران می توان یکی از پر توان ترین زمینه خرید و فروش آثار هنری را مجسمه نامید. و در خرید و فروش آثار هنری خواستارهای بسیاری وجود دارد.

■ بازدید از نمایشگاه های درحال برگزاری

■ ویژگی‌های یک نمایشگاه هنری خوب

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

موارد مشابه: