مراحل راه اندازی نمایشگاه آثار هنری خود در گالری

📖 آموزش برگزاری گالری و نمایشگاه هنری


چگونه می‌توانیم نمایشگاه آثار خود را گالری راه اندازی کنیم؟ این سوالی است که در ذهن اکثر کسانی که در صنعت هنرمخصوصاً درزمینه‌های گالری هنریو به دنبال خرید و فروش آثار هنری فعالیت می‌کنند و می‌خواهند به صورت مستقل عمل کنند نقش می‌بندد، که چگونه یک گالری هنری راه اندازی کنیم؟

قبل از هر چیز باید مطلع باشید که راه اندازی یک گالری هنری برای شما یک شغل جدید به حساب می‌آید و نیاز است برای آن یک طرح و برنامه بنویسید، در این طرح باید به زوایای مختلف این صنعت دقت کامل داشته باشید و به تک تک جزئیات آن بپردازید و آن را شاخ و برگ و گسترش دهید. این طرح شامل چشم انداز، اهداف، استراتژی خرید و فروش آثار هنری خود در گالری هنری می‌باشد.

مرحله اول) کسب درآمد

همانطور که می‌دانید برای راه اندازی گالری هنری ابتدا باید به این موضوع، به چشم یک فعالیت اقتصادی نگاه کنید و آن را یک بنگاه اقتصادی بدانید تا بتوانید در راه اندازی یک گالری هنری موفق شوید، یعنی برای راه اندازی یک گالری هنری باید در مرحله اول خلاقیت هنری را کنار بگذارید و آن را یک شغل بدانید و به دنبال خرید و فروش آثار هنری باشید تا بتوانید با تحقیق و بررسی برای راه اندازی یک شغل جدید به هدف خود برسید.که شاید منجر به راه اندازی یک گالری در تهران باشد .

مرحله دوم ) نام نمایشگاه

انتخاب نام نمایشگاه در جذب مخاطبان نقش بسزایی دارد، سعی کنید از نام‌های جذاب و خاص انتخاب کنید تا هرکسی با شنیدن و یا دیدن نام نمایشگاه شما ناخوداگاه برای دیدن و بازدید از آثار هنری شما وارد شد.

مرحله سوم) سلیقه مخاطبان

در را اندازی یک گالری هنری جهت خرید و فروش آثار هنری شما، انتخاب یک بازار هدف است، شما باید بدانید بیشتر کسانی که حاضرند برای آثار شما پول بدهند و در واقع خرید و فروش آثار هنری می‌کنند چه کسانی هستند و سلیقه آن‌ها را کشف کنید تا بتوانید برای سلیقه مخاطبان خود نقاشی‌هایی جهت فروش با ابعاد مختلف و سلیقه‌های گوناگون حاضر نمایید. سعی کنید بفهمید که مخاطبان شما از چه سبک هنری خوششان نمی‌آید و آن‌ها را از لیست تابلوهای جهت شرکت در نمایشگاه برای خرید و فروش آثار هنری حذف نمایید.

مرحله چهارم) قیمت گذاری

قیمت گذاری آثار هنری هم می‌تواند مفید باشد هم منفی اگر درباره آن دانش نداشته باشید! خیلی مهم است که قبل از قیمت‌گذاری هدف خود را از برگزاری نمایشگاه معلوم کنید. گالری لیلیت برای شما دو پیشنهاد دارد:

1- اگر که نیاز مالی دارید و مجبور به فروش آثار هنری خود هستید قیمتی معقول و در حد متعارف بگذارید، طوری که به قول قدیمی‌ها نه سیخ بسوزد و نه کباب! یعنی نه آنقدر پائین که خدای نکرده ضرر کنید و نه آنقدر بالا آثار که آثار فروخته نشوند.  اگر نیاز مالی دارید سعی کنید بیشتر روی معرفی خودتان متمرکز شوید تا بتوانید سفارشات هنری دریافت کنید! موراد زیر را در قیمت گذاری ملاک قرار دهید:

– هزینه‌هایی که خرج کرده اید
– مدت زمانی که صرف کرده اید
– انرژی که صرف این آثار نموده اید
– شهرت و سرشناسی خودتان
– هزینه ارسال اثر (اعم از هزینه پست – چاپ و…)

2- اگر که در مضیقه نیستید و نیاز مالی ندارید و نگاهتان به آینده هنریتان است، قیمت را بالا بگذارید تا خود را به عنوان یک هنرمند گران قیمت در عرصه هنر تثبیت کنید و تا آنجایی که می‌توانید خودتان و آثارتان را رسانه‌ای و خبری کنید. آینده از آن شما خواهد بود.

3- می‌توانید قیمت را توافقی تعیین کنید که متقاضیان جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرند، در این صورت اثر هنری‌تان را به فراخور شرایط اقتصادی روز (اعم از تورم و…) قیمت دهید.

مرحله پنجم) تصاویر آثار

برای برگزاری نمایشگاه از آثا هنری خود عکس با کیفیت تهیه کنید، ترجیحا بدون فلاش دوربین با کیفیت مطلوب جهت نمایش سپس آن را به پشتیبانی گالری لیلیت ارسال نمائید.

مرحله ششم) شناسنامه اثر

درمورد %

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang