چگونه یک نمایشگاه آثار هنری برگزار کنیم؟ گروهی یا انفرادی کدام بهتر است؟

📖 آموزش برگزاری گالری و نمایشگاه هنری


چگونه یک نمایشگاه آثار هنری برگزار کنیم؟ گروهی یا انفرادی کدام بهتر است؟

برای پاسخ به این سوال جواب‌های زیادی می‌توان پیدا کرد اما در ادامه مواردی به صورت تیتروار آورده شده است که هنرمندان جوان را با شرایط برگزاری نمایشگاه بیشتر آشنا خواهد کرد.

الف) تولید آثار نمایشگاهی و مناسب ب) ارائه مناسب.

تولید آثار نمایشگاهی و مناسب با آموزش طراحی و مبانی هنرهای تجسمی و همچنین مطالعه تاریخ هنر و آشنایی با هنرمندان حاصل خواهد شد. اما در ادامه فقط گزینه “ارائه مناسب” توضیح داده می‌شود و چگونگی برگزاری نمایشگاه، استیتمنت نویسی، قاب گرفتن آثار و شیوه تبلیغات آورده شده است.

برگزاری نمایشگاه:
برگزاری نمایشگاه در گالری به دو شیوه انفرادی و گروهی انجام می‌شود. اما هر کدام از این دو معایب و محاسنی دارند.

1- هزینه: در گالری لیلیت هزینه نمایشگاه گروهی با انفرادی تفاوتی ندارد .

2- زمان: در گالری لیلیت فراهم کردن تدارک لازم برای برگزاری نمایشگاه زمان زیادی را از هنرمند نمی‌گیرد.

3- مخاطب: در گالری لیلیت نمایشگاه‌های برگزار شده، برای تمامی بازدیدکنندگان قابل بازدید خواهد بود، اما بطور میانگین اگر نمایشگاه گروهی باشد امکان اینکه آن نمایشگاه مخاطب بیشتری داشته باشد بیشتر است.

4- کیفیت: کیفیت آثار وقتی که نمایشگاه گروهی باشد بالاتر است زیرا افراد به دلیل محدودیت در تعداد ارائه اثر، بهترین آثار خود را انتخاب می‌کنند. البته نمایشگاه انفرادی خوب نیز وجود دارد که از ده‌ها نمایشگاه گروهی کیفیت بالاتری داشته باشد.

5-روابط: ایجاد ارتباط بین هنرمندان و همچنین ارتباط با مخاطبین دیگر هنرمندان در نمایشگاه گروهی بیشتر اتفاق می‌افتد. به فرض اگر 6 نفر در نمایشگاه انفرادی شرکت داشته باشند. هر هنرمند 50 نفر مخاطب داشته باشد. هنرمند نفر اول بدون هیچ تلاشی 250 مخاطب فقط از بقیه افراد گروه خواهد داشت. برقراری چنین روابطی در نمایشگاه‌های گروهی بیشتر حاصل می‌شود.

6- تنوع: در نمایشگاه گروهی به دلیل تکثر آثار تنوع بیشتری در کارها دیده می‌شود. برای مخاطبین نیز متنوع است.

7- برخورداری از ویژگی‌ها: در نمایشگاه گروهی همانند نمایشگاه انفرادی، برای هرکدام از اعضای نمایشگاه به عنوان هدیه، یک کارت معرفی دیجیتالی طراحی و در بخش هنرمندان مربوطه به ثبت خواهد رسید و برای هرکدام از هنرمندان گواهی نیز آماده خواهد شد.

8- درنمایشگاه انفرادی حداقل تعداد اثر برای هر هنرمند 2 اثر و در نمایشگاه انفرادی حداقل تعداد اثر برای هر هنرمند 3 اثر است.

جمع بندی و مقایسه:

هزینه (گروهی = انفرادی)

زمان برای تدارکات (گروهی = بیشتر) / (انفرادی = کمتر)

مخاطب (گروهی = بیشتر) / (انفرادی = کمتر)

کیفیت (گروهی = پائین تر) / (انفرادی = بالاتر)

روابط (گروهی = بیشتر ) / (انفرادی = کمتر)

تنوع (گروهی =بیشتر ) / (انفرادی =کمتر )

استیتمنت مناسب برای نمایشگاه بنویسید.

تبلیغات:
در گالری لیلیت یک دعوتنامه برای هنرمند طراحی می‌گردد که ایشان می‌تواند آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارد و همه را به بازدید از نمایشگاهش دعوت نماید. هنرمند می‌تواند دو دسته افراد را دعوت کند:

دسته اول: پیشکسوتان این رشته، اساتید دانشگاه، پژوهشگران، منتقدین، عکاسان و خبرنگاران.

دسته دوم: عامه مردم مخصوصا خانواده، اقوام و افرادی که ارتباطی به این رشته ندارند. این کار برای افزایش مخاطبین، تاثیر گذاری بیشتر و بالاتر بردن سطح هنری جامعه بسیار اهمیت دارد.

■ بازدید از نمایشگاه‌های درحال برگزاری

■ ویژگی‌های یک نمایشگاه هنری خوب

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang