همه چیز دربارهٔ انتخاب دفتر یادداشت خوب و مناسب

📖 راهنمای انتخاب لوازم هنر

با گذشت این همه سال، هنوز هم استفاده از یادداشتها و دفترچه ها راه بسیار خوبی است. عوامل بسیاری در انتخاب یادداشت مناسب تأثیرگذار است و ما سعی میکنیم شما را در انتخاب یادداشت مناسب راهنمایی نماییم.

یک یادداشت ساده میتواند مزایای بیشتری نسبت به تبلت داشته باشد چراکه: دفترچه یادداشت ها هرگز نیاز به شارژ کردن ندارند، بسیار ارزانتر هستند، دارای وزن کمتری هستند و به راحتی میتوان در صورت نیاز یادداشت دیگر تهیه و استفاده نمود. استفاده از یادداشتها میتواند ذهن خلاق شما را تشویق کند، تفکرات شما را بیشتر متمرکز کند و باعث شود که به مرور زمان و افزایش سن، حافظه و ذهنتان همچنان پویا و تیز باقی بماند. شما براحتی میتوانید از آنها در هر زمانی برای یادداشت برداری استفاده نمایید.

تمامی این موارد به این معنا نیست که انتخاب یک دفترچه یادداشت تبلیغاتی خوب، امری ساده است!! همه ما هنگامیکه میخواهیم کالایی را خریداری کنیم در سایتها و فروشگاه های زیادی سرچ و جستجو انجام میدهیم تا بهترین انتخاب را در خرید خود داشته باشیم. یادداشتها هم مانند سایر کالاها دارای انواع و اشکال مختلف میباشند و براساس اندازه، اشکال، نوع اتصالات و شیرازه، وزن کاغذ شکل خطوط (که بصورت سفید، خطوط ساده، مربعی یا شبکه ای)، روکش و جلد دفترچه دسته بندی میشوند. بنابراین ما میتوانیم انتخابهای متنوعی داشته باشیم.

اگر شما بدرستی ویژگیهای یک یادداشت مناسب و خوب را بشناسید، میتوانید انتخاب مناسبتری داشته باشید.

طراحی و چاپ یادداشت

سایز یک دفترچه یادداشت تبلیغاتی
اندازه ای که برای یادداشتها در نظر گرفته میشود تا حد زیادی به نوع کاربرد و مکان استفاده شما بستگی دارد. بعنوان مثال یادداشتهای جیبی، باریک و سبک وزن هستند و اغلب دارای تعداد صفحات کم و زیر ۵۰ صفحه میباشند. یادداشتها میتواند برای مشاغل مختلف طراحی و مورد استفاده قرار گیرند. اگر شما هنوز در انتخاب سایز مناسب برای یادداشتهای خود مطمئن نیستید میتوانید به مقایسه یادداشتها با دفاتر سابق بپردازید و بر آن اساس سایز مورد نظر برای حرفه ی خود را انتخاب کنید. یاداشت ها میتوانند یک چهارم یا کمتر از یک چهارم سایز یک دفتر معمولی باشند. همه ی این موارد به نوع کاربرد شما بستگی دارد.

شیرازه و اتصال برگه های یادداشت
پس از اینکه اندازه لازم برای یادداشتهای خود را انتخاب نمودید، حال نوبت به نحوه اتصال ورقهای یادداشت به یکدیگر میرسد. برگه ها به شیوه های مختلف به یکدیگر متصل میشوند که با توجه به سایز یادداشتها و حجم آن انتخاب میشوند. بعنوان مثال اتصال بصورت منگنه بیشتر برای یادداشتهای همراه و جیبی استفاده میشود. اتصال با حلقه های مارپیچ یکی از شایعترین نوع اتصال میباشد.
البته اتصالات بصورت دوخته شده و چسب هم مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه یادداشتهای همراه و جیبی بیشترین کاربرد را دارند و دلیل این امر راحتی در کاربرد و جابه جایی میباشد. البته باید بدانید وقتی برگه های یادداشت با چسب به یکدیگر متصل میشوند دارای استحکام کمتری هستند و ممکن است برگه ها به راحتی از هم جدا شوند و براحتی برگه ها بصورت صاف قرار نمیگیرند. البته بسیاری هم هستند که یادداشتهای دارای اتصال سیم مارپیچ را دوست ندارند. مردم دوست دارند که یادداشتهای آنها دارای انعطاف مناسبی باشد و به راحتی خم شود.
اتصال بصورت دوخت ویا ترکیبی از دوخت و چسب مشکلاتی همچون بالا را ندارد و براحتی خم شده و برگه های آن براحتی از هم جدا نمیشود مگر اینکه خودتان بخواهید برگه ای را از آن جدا کنید.

وزن یاداشت تبلیغاتی
وزن دفترچه یادداشت یکی دیگر از موارد مورد بحث در انتخاب یک یادداشت مناسب میباشد. شاید با خود گمان کنید که استفاده از یادداشتهایی با کاغذ ضخیمتر بهتر است، اما این امر همیشه صدق نمیکند. هنگامی که از قلمهای جوهری و یا روان نویس استفاده میکند میتواند از کاغذهای ضخیم عبور کند و الزاما ضخیم بودن بسیار کارآمد نخواهد بود. در مقابل استفاده از کاغذهای نازک هم باعث میشود که برگه ها به راحتی پاره شوند. از طرفی استفاده از کاغذهای نازک میتواند باعث ایجاد سایه و لک در صفحات زیرین شود.

روکش و جلد دفترچه یادداشت تبلیغاتی
معمولا روکش بکاررفته در یادداشتها یا سفت است و یا نرم. شما باید همواره توجه داشته باشید که روکش شما باعث دوام بیشتر یادداشت شود. برخی از مردم ترجیح میدهند که یادداشت آنها دارای پوشش انعطاف پذیری باشد تا دفترچه یادداشت براحتی خم شود، از طرفی مایلند که یادداشت فضای کمتری روی میزکار اشغال کند. استفاده از یادداشتهایی با پوشش ساده همچون مقوا میتواند سفارشی سازی شده باشد و بصورت جیبی طراحی و مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از جلدهای محکم و سختتر همچون چرم میتواند رسمی و حرفه‌ای تر باشد، البته انتخاب این یادداشتها به محیط اداری شما بستگی دارد.

برگه های سفید، خط دار یا شبکه ای
مشخصه نهایی که باید در انتخاب یادداشت مورد توجه قرار گیرد، سبک و استایل صفحات است. برگه های یادداشت بصورت سفید، خط دار ساده و یا با خطوط مربعی( شبکه ای ) مورد استفاده قرار میگیرند. فاصله این خطوط از یکدیگر متفاوت است، صفحات دارای خطوط ساده بصورت استاندارد دارای فاصله ۷ میلیمتر میباشند و کاغذ گراف( خطوط شبکه ای ) استاندارد دارای فاصله بین خطی ۵ میلیمتر میباشند. البته یادداشتها دارای استایلهای مختلفی هستند که توسط مشتریان سفارشی سازی و تولید میشوند. استفاده از کاغذ گراف بیشتر برای رسم نمودار و مشاغل مهندسی مرسوم است و کاغذهای سفید و خطی هم بصورت عمده توسط مشتریان استفاده میشود.

برندسازی دفترچه یادداشت تبلیغاتی
امروزه یادداشتها بعنوان ابزار تبلیغاتی استفاده میشود و شما میتوانید نام تجاری و آرم شرکت خود را به همراه تلفنهای تماس خود بر روی یادداشتها ذکر کنید و این یادداشتها در شرکت توسط کارمندان مورد استفاده قرار میگیرد و باعث میشود که اطلاعات داخل شرکت باقی بماند و مشتریان هم در صورت لزوم از آنها استفاده کنند و بدین ترتیب نام تجاری و تلفنهای شرکت را همواره همراه خود خواهند داشت و این به نوبه ای تبلیغ محسوب میشود.

انواع دفترچه یادداشت تبلیغاتی

دفترچه یادداشت جیبی
هنگامی که میخواهید اطلاعات خود را بدون اشغال فضای زیادی با خود به همراه داشته باشید، استفاده از دفترچه یادداشت جیبی و همراه گزینه مناسبی میباشد چرا که براحتی در جیب و کیف پول قابل حمل میباشد. یادداشتهای جیبی و همراه را میتوان در نمایشگاههای تجاری به نشانه قدردانی از مشتریان به آنها هدیه داد. انواع مشاغل میتوانند از این یادداشتها برای تبلیغات استفاده کنند ، هرکسی میتواند از این یادداشتها استفاده کند.

دفترچه یادداشت رومیزی
این یادداشتها از نوع جیبی، بزرگتر هستند و در جلسات و سمینارها برای یادداشت برداری توسط شرکت کنندگان مورد استفاده قرار میگیرند. این یادداشتها برای استفاده در انواع نمایشگاهها مناسب میباشند. شما میتوانید یادداشتها را به منظور چاپ با آرم تجاری شرکت سفارش دهید، همچنین میتوانید بر روی آن از مشتریان خود قدردانی نمایید.

یادداشت مناسب برای طراحی و گرافیک
این یادداشتها برای مدیران اجرایی و حرفه ای مناسب میباشد. یادداشتها میتوانند در تمام طول سال توسط مشتریان مورد استفاده قرار گیرند. شما باید اطلاعاتی همچون آدرس وب سایت، تلفن تماس و اسم شرکت خود را بر روی یادداشت ذکر کنید تا همواره توسط مشتریان در دسترس باشد.

یادداشت مخصوص امور مالی و حسابداری
در کسب و کارهای مربوط به امور مالی و حسابداری، این یادداشتها بسیار مهم میباشند. اطلاعات مهم شرکت میتواند در این یادداشتها درج و محافظت شود. شما باید نام و آرم شرکت و بخش مربوطه خود را بر روی یادداشت درج کرده تا بتوانید در نشست بعدی استفاده کنید. شما حتی میتوانید ازاین اطلاعات برای تصمیمگیری در سرمایه گذاری بعدی خود استفاده کنید.

یادداشتهای چسبنده یا Sticky Notes:
یادداشت چسبنده
همه ما در طول روز نیاز به نوشتن یادآوریهای سریع داریم تا از خاطرمان نرود. بر روی این یادداشتها نام تجاری و تلفن تماس شرکت را ثبت کنید، چرا که این یادداشتها در طولانی مدت توسط مشتریان استفاده میشود. هربار که آنها توسط مشتریان استفاده میشود، آنها به شرکت شما فکر خواهند کرد و چه بسا باعث میشود که نام برند شما در ذهن آنها نهادینه شود.

همه چیز درباره هنر دانستنی های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک

دکمه بازگشت به بالا