لیلا پازوکی

Leila Pazouki

فهرست

تخصص:

نقاش، مجسمه‌ساز و عکاس

معرفی:

لیلا پازوکی (زاده 1356 در تهران) نقاش، مجسمه‌ساز و عکاس ایرانی ساکن برلین است.

تحصیلات
لیلا پازوکی تحصیلات هنری خود را بعد از دبیرستان در ایران ادامه داد و در سال 2000 از دانشگاه هنر تهران فارغ‌التحصیل شد اما یک سال بعد به آلمان مهاجرت کرد. در سال 2002 تحصیل در رشته نیو مدیا (New Media یا رسانه‌های نو) را در آکادمی هنرهای زیبای مونیخ آغاز کرد. کمی پیش از آنکه فارغ‌التحصیل شود، به دلیل مشکلات پرونده تحصیلی‌اش از ادامه تحصیل بازماند و به ایران بازگشت.

بازگشت به تهران
او بعد از آنکه به تهران برگشت، حدود دو سال آنجا فعالیت داشت. در تهران دفتر طراحی گرافیک باز کرد و طراحی روی جلد چندین کتاب در ایران را انجام داد.
ادامه تحصیل و بازگشت به آلمان

در سال 2004 از سوی کالج هنری وایسنزی در برلین به او پیشنهاد شد تا ادامه تحصیل بدهد و در سال 2007 در رشته مجسمه‌سازی از این کالج فارغ‌التحصیل شد. دو سال بعد فوق لیسانس خود را از دانشگاه هنر برلین گرفت.

کار حرفه‌ای و هنری
لیلا پازوکی چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در کشورهای مختلف جهان از جمله اتریش، آلمان، هند، اندونزی، آمریکا و ایران برگزار کرده است. او در چند سال اخیر پروژه‌های بزرگی اجرا کرده است. پروژه‌های از چین تا اندونزی، از تهران تا برلین و از دوبی تا مکزیکو سیتی. یکی از پروژه‌های او پروژه‌ای است با شرکت صدها نقاش ساکن روستایی در چین. بخشی از این پروژه این بود که نقاشان چینی، نسخه‌ای کپی از نقاشی‌های یکی از اتاق‌های نشنال گالری لندن تولید کنند. کارهای او با چراغ‌های رنگی مهتابی در سال‌های اخیر محبوبیت و شهرت زیادی به دست آورده. پازوکی در سال 2011 نمایشگاهی با عنوان تجارت عادلانه در گالری کریستین هوسپ برلین برگزار کرد. صد کپی از نقاشی‌های لوکاس کراناچ پدر در سال 1537 با عنوان «تمثیل عدالت» که روی دیوار آبی رنگ گالری آویخته شده بودند.

• نشانی:

• تلفن:

• وبسایت:
http://www.leilapazooki.com

• ایمیل:
lpazooki@yahoo.com

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه‌های تماس اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان مجسمه ساز ads
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang