امیر فرهاد

تخصص:
طراح و نقاش

معرفی:
امیر فرهاد (متولد بهمن ۱۳۵۵) در تهران، هنرمند طراح و نقاش معاصر ایرانی است.
امیر فرهاد ۱۴ بهمن ۱۳۵۵ در تهران (محلهٔ قصر فیروزه) متولد شد.
هرچند در سال ۱۳۷۴ وارد دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز شد و به تحصیل در رشتهٔ طراحی گرافیک پرداخت اما عمدهٔ فعالیت وی بر طراحی و نقاشی معطوف است. او هم‌اکنون در تهران کار و زندگی می‌کند.
امیر فرهاد در سال ۱۳۹۲ در همکاری با پروژهٔ هنری انجوی-باربه، نمایشگاه خبرهای خوب از ایران (Good News From Iran) را کیوریت نمود که در همان سال در گالری فرانک پاژس ژنو به نمایش درآمد. او در گفتگو با خبرگزاری ایسنا دربارهٔ این نمایشگاه گفته است:

متأسفانه استریوتایپ ایرانِ خشمگین و غم‌زده، طی یک دههٔ اخیر، به گفتمان غالب هنر ایرانی بدل شده و بدنهٔ اصلی هنر ایران، تابع چنین ژستی ظاهر می‌شود. سعی شده تا در نمایش «خبرهای خوب از ایران» خلاف عادت چنین رویه‌ای حرکت کنم؛ بنابراین به جای کاراکترهای همیشگی نمایش‌های ایرانی، سمت چهره‌های در حال ظهور و کاتینگ ایج (بروز) آرتیست‌ها رفته‌ایم و از مناظر عادت‌شدهٔ سیاسی – اجتماعی و دکوراتیو، پرهیز کرده‌ام.[۲]

در همان زمان، تلویزین ملی سوییس که در حال ساخت فیلمی دربارهٔ چشم‌انداز هنر معاصر ایران بود، بخش‌های عمده‌ای از این فیلم را به روند شکل‌گیری این نمایشگاه اختصاص داد. آنا گوسن‌رایتر کارگردان این فیلم معتقد بود، با توجه به ابعاد ناشناختهٔ هنر ایران این فیلم و این نمایشگاه می‌تواند تلقی رایج از فرهنگ ایرانی را برای بیننده‌اش تغییر دهد.

هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمد عبارت بودند از: محمد پیریایی، حبیب فرج‌آبادی، پورنگ پیرعطایی، مریم حسینی، ساله شریفی، الناز جوانی، اشکان صانعی، ستاره سنجری، ملودی هژبرسادات، آیدا علیزاده و نگار فدایی.

نمایشگاه خبرهای خوب از ایران، بعدتر و در سال ۱۳۹۳ در شهرهای مونیخ و دوبی، به انتخاب کیوریتورهای دیگری بنمایش درآمد.
وی از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۴ مدیر هنری مجله تندیس (دوهفته‌نامهٔ هنرهای تجسمی) بوده است. مجله تندیس جزو معدود نشریات هنرهای تجسمی ایران است.

• نشانی:

• تلفن:

• وبسایت:

• ایمیل:

 

• رویدادهای جاری:
در حال حاضر رویدادی وجود ندارد

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری:


معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه های تماس اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در شبکه های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian