علی وزیریان

تخصص:
نقاش ، تصویرگر

معرفی:
علی وزیریان (زادهٔ ۱۳۳۹ تهران) فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و دارای نشان درجه یک هنری معادل دکتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران است.
وزیریان در سال ۱۳۸۲ با ساختن فیلم نیمه بلند باز باران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت سینمایی اش را آغاز کرد و از آن پس فیلمسازی را به صورت جدی به فعالیتهای هنری‌اش افزود و تا کنون علاوه برحضور به عنوان داور بین‌المللی، موفق به دریافت جوایز معتبر جهانی نیز شده است. فعالیت او در زمینه طراحی گرافیک نزدیک به سه دهه می‌رسد. شرکت در نمایشگاه‌های گوناگون داخلی وخارجی، سابقهٔ تدریس در دانشکده‌های هنری دانشگاه تهران، الزهرا و شاهد؛ مدیریت هنری نشریات، فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های تجسمی، انتشار اولین نشریه تخصصی در حوزه هنرهای تجسمی در ایران با عنوان «هنر معاصر» درسال ۱۳۷۲ و انتشار کتاب تجسمی «نگاره» در سال ۱۳۷۰ به مدیریت و سردبیری او بخشی از کارنامه هنری اوست. بنیانگذاری اولین نمایشگاه بین‌المللی سالانه تایپوگرافی پوستر در جهان با عنوان «اسماء الحسنی» که هر ساله در ماه رمضان برگزارمی گردد و انتشار پنج جلد کتاب مستقل از مجموعهٔ آثار او در حوزه گرافیک و به ویژه طراحی پوستر بین سالهای ۱۳۶۴ تا ۱۳۸۹ بخش دیگری از کارنامهٔ او را شکل می‌دهد. طراحی نشانه فستیوال بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان و طراحی پروانه زرین این جشنواره از جمله آثار ماندگار اوست.

وزیریان جزء طراحان برگزیدهٔ بین‌المللی Ideas on Design در سال ۲۰۱۰ ملبورن و تنها سخنران ایرانی مدعو در بیستمین سالگرد این رویداد هنری جهانی توسط بنیاد بین‌المللی دیزاین در استرالیا بوده است.

وزیریان در بسیاری رویدادهای هنری و همچنین سینمایی به عنوان داور حضور داشته است که می‌توان به حضور او به عنوان یکی از داوران بخش بین‌الملل در جشنواره فیلم‌های مذهبی ایتالیا در سال ۲۰۰۹، شانزدهمین جشنواره جهانی فیلم‌های کودک و نوجوان هند فیل طلایی، جشنواره سیما در سال ۱۳۸۲، همچنین داوری در دوره‌های چهاردهم، بیست و پنجم و سی و یکمین و سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر و جشنواره بین‌المللی فیلم کودک CMS در لاکنو هند در سال ۲۰۱۰ میلادی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در سال ۱۳۹۰ اشاره کرد.

• نشانی:

• تلفن:

• وبسایت:
http://www.vazirian.com

• ایمیل:

• رویدادهای جاری:
در حال حاضر رویدادی وجود ندارد

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری: