محمود بقائیان

Mahmoud Baqaian

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش

 معرفی/ بیوگرافی:

محمود بقائیان (به انگلیسی: Mahmoud Baqhaeian) هنرمند ایرانی، متولد 1336 است.

آقای محمود بقائیان، از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد.

نقش‌هایی که محمود بقاییان بر روی سفال‌هایش خلق می‌کند، الهام گرفته از هنر ایرانی-اسلامی است که ویژگی‌های یک نقاشی و مجسمه را در خود دارد. ظرافت و نازکی این آثار به‌گونه‌ای‌ست که نور را از خود عبور می‌دهد و عموماً آن‌ها به پوسته‌های تخم مرغ شبیه می‌شوند. نگاه امروزین وی در خلق آثارش و بازآفرینی دوباره فرم‌ها و کاربردشان از آن‌ها آثاری مدرن ساخته است. وی در بیانیه‌ای خطاب به مخاطبانش نوشته است: “نقوشی که بر فرم‌های سرامیکی آثارم وجود دارد، نشأت گرفته ار هنر ایرانی اسلامی است. در اینجا و همه جا آثار هنری پیشینیان الهام‌بخش هنرمندان معاصر است. با این حال هنر درجا می‌زند و به‌تدریج اصلی کمرنگ و اصلی دیگر پررنگ‌تر می‌شود. در نتیجه سبک امروز و دیروز کاملاً یکسان نیست. این تفاوت در فرم‌های موجود نیز به چشم می‌خورد، همان‌طور که در آثارم دیده می‌شود به‌جای رعایت اصل تقارن هماهنگی بین سطح و فرم به شدت مورد نظر قرار گرفته است”.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نقاش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم