روش نصب تابلو، انتخاب محل تابلو، کوبیدن میخ

📖 دکوراسیون و تابلوها


اگر تابلویی خریده باشید و بخواهید آن را به دیوار خانه نصب کنید ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که تابلو را باید در چه ارتفاعی نصب کنید تا بهتر دیده شود.

روش نصب تابلو

شاید شنیده باشید که بهترین راه برای تنظیم ارتفاع تابلوها این است که مرکز تابلو همتراز با چشمان تان باشد. در اینجا ممکن است این سؤال پیش بیاید که در خانواده‌ای که یکی از اعضای آن 140 سانتیمتر و دیگری 180 سانتیمتر قد دارد، ارتفاع تابلو باید با چشم چه کسی تنظیم شود ! اگر به جای یک تابلو بخواهید چند قاب عکس کوچک نصب کنید چطور باید ارتفاع مناسب را پیدا کنید آیا ارتفاع تابلویی که بالای یک مبل قرار دارد با تابلویی که بر یک دیوار خالی نصب شده، یکسان است
قاعده کلی این است که مرکز هر تابلو باید حدود 152 سانتیمتر با سطح زمین فاصله داشته باشد.یک تابلو با توجه به همه اشیای اطرافش سنجیده می‌شود. تابلویی که بالای مبل نصب می‌کنید یا روی دیوار راه پله یا در هال، هر یک شرایط ویژه خود را دارند که بر ارتفاع مناسب برای نصب آن‌ها تأثیر می‌گذارد.
اگر تابلو در محلی نصب می‌شود که معمولاً در آنجا می‌ایستید، مانند راهروها یا نزدیک در ورودی، بهتر است تابلو را کمی بالاتر از ارتفاع 152 تا 165 سانتیمتر نصب کنید، بویژه اگر سقف کمی بلند باشد.

در اتاقی که معمولاً در آن می‌نشینید مانند اتاق پذیرایی یا دفتر کار، تابلوها را کمی پائین‌تر از ارتفاع 152 تا 165 سانتیمتر نصب کنید تا بهتر به چشم بیایند. می‌توانید خودتان روی صندلی بنشینید و از کسی بخواهید تابلو را در همان محدوده کمی بالا و پائین کند تا بتوانید با توجه به ارتفاع مبل‌ها یا صندلی‌ها، تابلو را در مکانی مناسب نصب کنید.اگر می‌خواهید تابلویی را بالای مبل نصب کنید آن را آنقدر بالا قرار ندهید که جدا از مبلمان و سایر مبلمان منزل به نظر بیاید. در این شرایط لبه پائینی تابلو باید 15 تا 30 سانتیمتر با مبل فاصله داشته باشد. به یاد داشته باشید که تابلوها یا قاب عکس‌های کوچک برای نصب در بالای مبل چندان مناسب نیستند.
اگر می‌خواهید چند تابلوی کوچک را کنار هم نصب کنید، آن‌ها را به صورت یک گروه در نظر بگیرید. مرکز تابلوی وسطی را مشخص کنید و از روشی که برای پیدا کردن ارتفاع مناسب برای تابلوهای بزرگ گفته شد، استفاده کنید.

برای تابلوهای عمودی و مستطیل شکل، ارتفاعی مناسب است که یک سوم بالای تابلو به طور تقریبی همتراز با چشمان تان باشد. البته باز هم بهتر است فرد دیگری در فاصله دورتری بایستد یا بنشیند و شما تابلو را روی دیوار جابه جا کنید زیرا طول تابلو می‌تواند بر ارتفاع مناسب برای نصب آن تأثیر بگذارد.
نصب کردن یک گروه از تابلوها یا قاب عکس‌های کوچک روی یک دیوار بزرگ چندان زیبا به نظر نمی‌رسد. بهتر است آن‌ها را به صورت عمودی و بر روی دیوارهای کوچک مانند راهروها، دیوار، راه پله‌ها یا دیوار بین دو پنجره نصب کنید.البته ارتفاع‌های ذکر شده فقط قوانینی کلی است و اندازه تابلو، دیوار و سایر وسایل اتاق می‌تواند بر تعیین محل نصب تابلو تأثیرگذار باشد، پس بهتر است قبل از کوبیدن میخ، تابلو را کمی روی دیوار جابه جا کنید تا بهترین ارتفاع برای نصب را بدست آورید.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR