راهنمایی نصب تابلو بر روی دیوار

📖 دکوراسیون و تابلوها

آویزان کردن تابلو یکی از شیوه‌های بسیار عالی برای زیبا کردن اتاق است اما چیدمان قاب می‌تواند پر استرس باشد. آرام باشید… با توصیه‌های تخصصی ما در زمینه اینکه چگونه و کجا انها را نصب کنید (چقدر بالا نصب کنید) خانه شما هر چه بیشتر شبیه گالری خواهد شد.

نحوه نصب تابلو بر روی دیوار:

در بالای کاناپه
مردم تمایل دارند که تابلو هایشان را در خیلی بالا نصب کنند. مرکز تصویر باید هم سطح چشم باشد. در اتاق‌های نشینمن مردم معمولا استراحت می‌کنند و می‌نشینند بنابر این تابلو باید در سطح پایین تری باشد. بهترین کار برای اطمینان از اینکه تابلو شما در جای مناسب قرار دارد این است که آن را به اندازه پهنای یک دست (یک وجب) بالا‌تر از کاناپه نصب کنید.

در مقیاس
یکی از مشکلات معمول در نصب تابلو بالای کاناپه یا میز این است که در مقیاس مناسب قرار نمی‌گیرد. قاب‌هایی در سایز‌های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ تمام چیدمان را عجیب و غریب می‌کند. مطمئن شوید که اندازه قاب کمتر از 3/2 اندازه کاناپه یا میز باشد. برای مثال، اگر کاناپه 9 فوت طول داشته باشد قابی که بالای آن نصب می‌کنیم باید 6 فوت پهنا داشته باشد.

کاملترین چیدمان
خودتان را از نا امیدی و دیوار هایتان را از آسیب دیدن – از نصب کردن و دوباره نصب کردن و دوباره نصب کردن گروهی از تابلو‌ها و قاب‌ها نجات دهید.اگر پرتره نصب می‌کنید کاغذ دیواری را علامت گذاری کنید که تصویر به کدام جهت نگاه می‌کند. از پرینترز تیپ برای اینکه دیوار سوراخ نشود استفاده کنید تا جای صحیح تابلو را مشخص کنید.

توازن دیداری ایجاد کنید
وقتی چندین تابلو را گروهی آویزان می‌کنید، توازن دیداری بسیار مهم می‌باشد. کریسولو می‌گوید در چیدمان گروهی تابلو‌های سنگین و بزرگ را در سمت چپ قرار دهید. بدلیل اینکه دید از سمت چپ شروع می‌شود توازن را باید برقرار کرد. اگر تابلو هایتان زوج هستند بزرگترین و سنگین‌ترین را در وسط بچینید.

آمیختن و یکی کردن گالری
چیدمان کردن مانند گالری ساده‌ترین راه حل برای دیوارهای خالی و سفید است. مثلا می‌توانید از گلدان و بشقاب‌های تزئینی نیز استفاده کنید تابلو‌هایی را که بیشتر به چشم می‌آیند را در وسط قرار دهید کریسولو توصیه می‌کند اگر از فرم‌های مختلف استفاده می‌کنیم آن را با فاصله از هم قرار دهید تا بین هر تابلو فضای خالی دیده شود.

تراز کردن چیدمان
نصب تابلو‌های متفاوت در اتاق می‌تواند مشکل باشد، بویژه هنگامی که دیوار‌ها، درها، و یا پنجره‌ها بین تابلو‌ها فاصله بیاندازند. هنگامی که تابلو‌ها را در اتاق نصب می‌کنید سعی نکنید که پایین و بالای فرم‌ها تراز باشند. کافی است که در حد متوسط تراز باشند.

در اتاق خواب
در اتاق خواب تابلوهای شخصی را انتخاب کنید مانند عکس‌های خانوادگی یا عکس خودتان. اگر می‌خواهید تابلو‌ها را گروهی نصب کنید از یک نمونه عکس استفاده کنید یا سیاه و سفید یا تمام رنگی.

در آشپزخانه
در آشپزخانه تابلو را جایی بگذارید که بوسیله آب یا گرما آسیب نبیند. بالای میز نهار خوری یا بالای اپن آن را بگذارید. تابلوی انگورچینی با فرم‌های سنتی در آشپزخانه‌های سنتی کاربرد دارد. در آشپزخانه‌های مدرن سعی کنید از قاب‌های ضد زنگ با رنگ روشن استفاده کنید.

نصب تابلو به سبک‌های مختلف
مطمئن شوید که چیدمان شما با سبک دکوراسیونتان هماهنگی داشته باشد. چیدمان متقارن خیلی سنتی یا رسمی هستند. نامتقارن بودن مدرن است. همچنین به تصویر و فرم آن نیز نگاه کنید. برای اتاق‌های به سبک کلبه از تابلو‌های چوب انگور چینی و برای اتاق‌های مدرن از تابلو‌های بزرگ استفاده کنید.

همه چیز درباره هنر دانستنی‌های ویکی پدیا هنری ارزشمند روش چگونه تهیه راه انجام تمام مطالب جزوه مقاله نوشته مطلب دانشنامه ویکیپدیا هر آنچه تاثیر خواندنی گنجینه راهنما آموزش آشنایی با دانش راهنمایی چگونگی جمع آوری تحقیق دانشجویی هنرگردی آنلاین هزارویک


دیدن منابع مطالب

مرتبط:

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR