تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره پرداز، نویسنده و کارگردان

معرفی:

لیلا بوشهری (به انگلیسی: Leyla Boushehri) هنرمند ایرانی، متولد 5 اَمرداد 1349 در شهر آبادان است.

خانم لیلا بوشهری در تاریخ پنجم مرداد ۱۳۴۹شهر آبادان زاده شد. او در سال ۱۳۷۴ در سن ۲۰ سالگی با بازی در فیلم سینمایی «جهنم سبز» به عرصهٔ سینما وارد شد.وی در سال ۱۳۷۶ با سه فیلم سینمائی به عنوان پرکارترین بازیگر نقش اول زن در جشنوارهء شانزدهم فیلم فجر شناخته شد در سال ۷۹ بعنوان بهترین بازیگر جشنواره گلدن منبر روسیه برای فیلم ( کویر مرگ) به کارگردانی اسماعیل براری کاندید شد .این فیلم جوایز متعدد بین المللی از فستیوالهای معتبر جهانی دریافت نمود .( اما اکران آن در ایران توقیف شد!) اولین تجربه تئاتر را در سال ۱۳۷۰ با نام عروس دریا به کارگردانی سعید بهروزی داشت؛ و دومین کار تئاترش کاری با نام داستان آدم به کارگردانی حسین فرخی در سال ۱۳۷۰ بود.

ایشان تاکنون در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی متعددی ایفای نقش داشته است.

بوشهری در سال ۱۳۹۴ در نمایش سوگ کاظم اشتری به کارگردانی سامان پور سلیمانی در خانه هنرمندان شرکت کرد. همچنین در سال ۱۳۹۴ در دو نمایش نامه‌خوانی خداحافظ و تجربه‌های اخیر به کارگردانی محمد رضا حیدری شرکت کرد. که این بازگشت مجدد وی به تئاتر محسوب میشود و پس از آن آغاز کارگردانی او در تئاتر و کنسرت/نمایش در سالن شهرزاد به شمار می آید.

چهره‌پرداز
کویر مرگ ۱۳۸۰ اسماعیل براری

کارگردان
خرس‌های پاندا لیلا بوشهری ۱۳۹۴
نمایش در سوگ کاظم اشتری بازیگر ۱۳۹۵
نمایش کلارینت بازیگر ۱۳۹۶
نمایش خاتون بازیگر ۱۳۹۶
نمایش دره شیطان بازیگر ۱۳۹۶

جوایز و افتخارات
کاندید بهترین بازیگر برای فیلم سینمایی «کویر مرگ» در جشنواره گلدن مِنبر (منبر طلایی) تاتارستان روسیه

حواشی:
لیلا بوشهری در مصاحبه با یک شبکه خصوصی اظهار کرد که سینمای ایران دچار فساد اخلاقی شده است، بطوریکه فیلم‌سازان از هنرمندان خانم درخواست‌های جنسی دارند. او صراحتاً بیان نمود: «برای نقش گرفتن در فیلم‌هاباید رابطه داشته باشیم. حتی سرمایه‌گذار (تهیه کننده) هم در آخر رابطه میخواد . برای همین مجردها از متاهل‌ها بیشتر کار می‌کنند. خیلی بازیگران زن سینما پس از طلاق پر کار شدند، کسانی که ادعا می‌کنند سینمای سالمی داریم اصل ماجرا را لاپوشانی می‌کنند. هر کسی را واقعا وارد این مقوله نکنیم، ببخشید طویله هم یک دری دارد، سینما الان طویله شده و هر حیوانی سرش را می‌اندازد پایین، می‌آید توی سینما با داشتن پول و ارتباط. شانیت آدم‌ها را نگاه دارند. از آدم هایی استفاده کنند که زحمت این کار را کشیدند و حداقل سواد این قضیه را دارند.» منبع: مشرق‌نیوز
تاکنون بسیاری از بازیگران خانم همچون خانم‌های صبا کمالی، شقایق دلشاد، صدف طاهریان و… چنین ادعایی را مطرح کرده اند و از نزدیک با این نوع فساد مواجهه داشته اند.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید


گالری تصاویر:

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نمایش
اینستاگرام گالری لیلیت