تخصص/مهارت:

طراح و نقاش، شاعر ، نقاشیخط، پتینه و کهنه‌کاری و طراحی داخلی

 معرفی/ بیوگرافی:

بهزاد بزرگی (به انگلیسی: Behzad Bozorgi) هنرمند ایرانی، متولد 1351 است.

آقای بهزاد بزرگی از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد. او در خانواده‌ای هنرمند متولد شد و فعالیت هنری خود را از کودکی در زمینه نقاشی آغاز نمود. با توجه به گرایش خانوادگی به شعر و ادب و آشنایی با اشعار شاعرانی چون حافظ، سعدی، مولانا و … گرایش زیادی به سبک نقاشی ایرانی و نگارگری پیدا کرد. وی کار حرفه‌ای خود را از سال 1362 زبر نظر استاد محمد تجویدی اغاز نموده و افتخار شاگردی اساتید بزرگی چون استاد محمد باقر آقامیری، استاد علی اصغر تجویدی و استاد علیجان علیجان پور را داشته است.

بهزاد بزرگی در این مدت با تمام سبک‌های نقاشی ایرانی از جمله نگارگری، گل و مرغ ,تذهیب, تشعیر, نقاشی قهوه‌خانه و قاجار آشنا شده و از کار قدما مشق کرده است. به علاوه با انجام تحقیقی در زمینه خط کوفی، با نگاهی جدید به این خط و اجرای آن با ترکیب‌بندی خط ایرانی، فرم‌ها و رنگ‌های سنتی ایرانی، فرم تازه‌ای از نقاشی خط را به نمایش گذاشته است.

بهزاد بزرگی علاوه بر خلق آثار هنری در زمینه مینیاتور و نقاشیخط، هم اکنون در زمینه پتینه و کهنه‌کاری و طراحی داخلی نیز فعالیت دارد.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:
behzadbozorgi

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نقاش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم