تابلو من و الله

رنگ یا حروف؟ هیچ کدام،هردو | نمایشگاه آثار سمیه درویشی

ورود به نمایشگاه ❖ می‌توانید از آثار این مجموعه دیدن فرمائید و دیگران را به این نمایشگاه دعوت نمائید ❖ بازدید در تمام ساعات شبانه روز برای عموم آزاد است …

شناسنامه اثر

نام اثر: من و الله

نام هنرمند: سمیه درویشی

تکنیک: رنگ‌روغن و تکه نوشته‌های چوبی

سال: 1398

ابعاد اثر: 80×100

قیمت: غیرقابل فروش

توضیحات:
این تابلو در خصوص رابطه انسان با خداوند و تفکر در مورد خداست، چهره ای که در وسط با تکنیک رنگ روغن نقاشی شده یک نوجوان در آستانه بلوغ است که نشان دهنده انسان نوعی قبل از قبول نقش‌های جنسیتی‌اش می‌باشد. بطوری‌که هم مخاطب زن و هم مخاطب مرد بتوانند حس همزاد پنداری را با آن داشته باشند. البته دوجنسه هم نمی‌باشد.
پیچ و تاب موی این شخص نشان دهنده علامت بی‌نهایت هست و روی آن یک حدیث از امام باقر (ع) نوشته شده: کُلَّمَا مَیَّزْتُمُوهُ بِأَوْهَامِکُمْ فِی أَدَقِّ الْمَعَانِی فَهُوَ مَخْلُوقٌ مَصْنُوعٌ مِثْلُکُمْ مَرْدُودٌ إِلَیْکُمْ.
به معنی: هر چیزی (در مورد خداوند) با اوهام‌تان در دقیق‌ترین حالت ممکن تمییز دهید باز هم مخلوق و مصنوع شماست مثل شماست و به سوی خودتان بازمی‌گردد.
دورتادور تابلو ۱۰۰۱ عدد مکعب چوبی (به ابعاد 2 سانتی متر مکعب) 2cm³ کار شده است که اسامی اعظم خداوند در دعای جوشن کبیر روی هرکدام از تکه چوب‌ها نوشته شده است. رنگ آمیزی و چهارچوب داشتن تکه چوب‌ها الهام گرفته از یک کاشیکاری قدیمی در یکی از حمام‌های شهر کاشان است، ولی در عین حال بصورت نامنظم و غیر قرینه آنها را کار کرده‌ام که نشان دهنده این باشد در عین پایبندی به اصول و رنگ آمیزی دوران سنتی هنر اسلامی صرفاً یک دنباله رو و در قید قرینگی انسان امروزی از نگاه من نیست و بالا و پایین می‌کند آنچه به دستش از معانی می‌رسد و آنها را واکاوی می‌کند، نمای تابلو هم از روبرو و از پهلو با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

تماس درباره

اخطار: هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد!

اثر هنری تابلو نفیس در نمایشگاه برگزار شده ارزشمند و قیمتی خرید تابلو اصل و ماندگار فروش اثر هنری هنرمند معروف و مشهور روش و نحوه برگزاری گالری هنری ارسال و بسته بندی سراسر تهران ایران جهان بازاریابی رایگان ارزان و گران ارتباط مستقیم و بی واسطه خریدار و فروشنده آرت شاپ ورکشاپ سنتر اینفو بیشن بازدید انلاین درجه یک باکلاس شیک مناسب دیوار سالن مدرن و کلاسیک

دکمه بازگشت به بالا
fa Lang