حسین دیبا
حسین دیبا

حسین دیبا

Hossein Diba

فهرست

تخصص:

طراح و نقاش، دیجیتال آرت، مجسمه ساز سه‌بعدی

 

معرفی:

حسین دیبا (به انگلیسی: Hossein Diba) هنرمند ایرانی، متولد 1368 در تهران است.

 
آقای حسین دیبا فارغ التحصیل رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاهه علامه طباطبایی است. او در سال ۲۰۰۷ بود که فعالیت هنری خود در رشته دیجیتال آرت را شروع کرد. در ابتدا فعالیت هنری وی خیلی جدی نبود و بیشتر برای شرکت در مسابقات هنری و تفریحی کار می‌کرد اما پس از موفیقت در سطح بین المللی این هنر برایش جذاب شد و به طور رسمی و حرفه ای ادامه داد.

 
آثار خلق شده توسط حسین دیبا چهره ها و شخصیت‌های آشنا و مشهور سینمایی و کارتونی (نظیر سیمپسون‌ها و شخصیت‌های بازی جی.تی.ای و…) می‌باشند که این هنرمند به شیوه ماهرانه ای آنها را به نوع و گونهٔ جدیدی خلق نموده است که با دیدن هرکدام تشخیص تفاوت با کاراکتر واقعی بسیار دشوار به نظر می‌رسد.

 
او معتقد است که زبان نقش مهمی در ارتباط برفرار کردن با هنرمندان و سبک هنری خارجی و بین المللی برایش داشته است.

 
حسین دیبا درباره این هنر گفته است:

«یکی از بزرگترین ارزو هایی که یک ارتیست میتونه داشته باشه اینه که در تولیده یه کاره تیمیه حرفه ای نقشی داشته باشه(چه داخلی چه خارجی) و بتونه با بزرگایه دنیا تو این زمینه همکاری داشته یاشه که این میتونه به ماندگاریه اون ارتیست و دیده شدن که این دو بسیار هاعز اهمیتن کمک کنه.
من ترجیح میدم که تکسچرامو بیشتر پینت کنم و در حده امکان تکسچرا ساده باشن و دیتیل ها رو در خوده مدل به خصوص ورژن های پولی کار کنم که این نتیجه ی بهتری میده. قبلا اینطور کار می‌کردم که تکسچرام بیشتر از عکس استفاده می‌کرد و مدل کم دیتیل تر بود.»

 
حسین دیبا را می‌توان یکی از افتخارات کشور ایران و یکی از بهترین هنرمندان هنر دیجیتال ایران دانست. او تاکنون با شرکت‌های ملی و بین المللی متعددی تجربه و سابقه همکاری داشته و همچنین در بسیاری از جشنواره ها و مسابقات جهانی حضور موفق داشته است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:
hossein.diba@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان مجسمه ساز
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang