محمد لقمانیان
محمد لقمانیان

محمد لقمانیان

Mohammad Loghmanian

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، عروسک‌گردان

 

معرفی:

محمد لقمانیان معروف به محمد لقمه (به انگلیسی: Mohammad Loghmanian) هنرمند قطری ایرانی تبار، متولد 1 فروردین 1363 در دوحه قطر است.

 
محمد لُقمانیان صاحب برند «لقمه شو» در تاریخ 1 فروردین سال 1363 در شهر دوحه کشور قطر متولد شد. تا سن 3 سالگی به دلیل مأموریت‌های پدرش که کارمند آموزش و پرورش بود، در قطر ساکن بودند و بعد از آن در شهر قوچان(در خراسان رضوی) محل زندگی اصلی ساکن شد.

 
محمد لقمانیان دارای تحصیلات کارشناس نمایش عروسکی(دانشگاه تهران) و کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر می‌باشد.

 
او از کودکی به تئاتر گرایش پیدا کرد و در مقطع پنجم دبستان، جایزه برترِ بازیگری تئاتر دانش آموزی را کسب نمود. پس از اخذ دیپلم ریاضی در سال 1382 به رشته تئاترِ دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت. در دوران دانشجویی تئاتر عروسکی را تجربه کرد و در جشنواره‌های دانشجویی تقدیر شد.

 
در همان زمان با «مریم سعادت» آشنا شد و در تئاتر «کنسرت حشرات» حضور یافت و به برنامه‌های تلویزیونی راه پیدا کرد. پس از آن در چند برنامه و سریال عروسکی حضور پیدا کرد تا اینکه در سال 1389 همکاری خود را با مجموعه «کلاه قرمزی» به کارگردانی «ایرج طهماسب» و «حمید جبلی» با عروسک‌گردانی «فامیل دور» و صداپیشگی کاراکتر “بچه فامیل دور” آغاز نمود.

 
آثار محمد لقمانیان
مسئولیت شکستن سکوت مطلق
چه کسی گربه را جابه‌جا کرد؟
مخ‌پریشون‌های شلم
عروسک گردانی فامیل دور
صداپیشگی بچه فامیل دور
صدا پیشگی شاهد در شکرستان

 
صداپیشگی شاهد در مجموعه تاریخ از این ور

 
ایده و طنزپردازی در مجموعه تاریخ از این ور

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
mo.loghmanian@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang