شجاع آذری
شجاع آذری

شجاع آذری

Shoja Azari

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، هنرمند تجسمی و فیلمساز

 

معرفی:

شجاع آذری (به انگلیسی: Shoja Azari) هنرمند ایرانی، متولد 18 سپتامبر 1957 میلادی در شیراز ایران است.

 
آقای شجاع آذری هنرمند تجسمی و فیلمساز زاده ایران و ساکن نیویورک است. از جمله فیلم‌های او می‌توان به زنان بدون مردان اشاره کرد، که موفق به دریافت شیر نقره‌ای شصت و ششمین جشنواره فیلم ونیز شد.

 
آذری در سال 1957 در شیراز زاده شد. او در دهه 70 میلادی به عنوان فیلمساز در نیویورک آموزش دید. آذری بعد از انقلاب 1979 در ایران به صورت زیرزمینی به تئاتر می‌پرداخت و در نهایت در سال 1983 به‌طور دائم به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. شجاع آذری و شیرین نشاط در سال 1997 با یکدیگر آشنا شده و به شریک زندگی و هنری یکدیگر تبدیل شدند.

 
آذری در سال 1998 به همراه شیرین نشاط اثر هنر ویدئویی به نام «متلاطم» را منتشر کرد که در دوسالانه ونیز 1999 موفق به دریافت جایزه شیر طلایی شد.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
xshoja@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang