آرین موید
آرین موید

آرین موید

Arian Moayed

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، تهیه کننده

 

معرفی:

آرین مؤید (به انگلیسی: Arian Moayed) هنرمند امریکایی ایرانی تبار ، متولد 26 فروردین 1359 است.

 
آقای آرین موید یک هنرپیشه و تهیه کننده تئاتر آمریکایی ایرانی تبار است که تاکنون در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی بین المللی متعددی نظیر بلک لیست، یقه سفید و… ایفای نقش داشته است.

 
موید برای بازی در تئاتر ببر بنگال در باغ وحش بغداد نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جایزه تونی 2011 شد.

 

آرین موید در ایران متولد شد ، در سن 5 سالگی بود که به همراه خانواده‌اش آمریکا مهاجرت کردند و در حومه شیکاگو ساکن شدند. او در سال 2002 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ایندیانا دریافت کرد. در دوران تحصیل فرصت یافت که در نمایشنامه‌هایی از چخوف و شکسپیر حضور پیدا کند.
در سال 2000 موید که علاقه‌مند به دانستن دربارهٔ ایران و هویتش بود، به ایران بازگشت ولی در ایران همه وی را یک شهروند آمریکایی می‌دانستند. در سال 2003 و پس از نقل مکان کردن به نیویورک، موید به همراه یکی از دوستانش یک کمپانی چندرسانه‌ای تئاتر به نام واترول تأسیس کردند و تهیه‌کنندگی چندین تئاتر را برعهده گرفتند، مضاف بر این‌که موید، در مقام کارگردان هنری نیز آثاری را کارگردانی کرد.

 

فیلم‌شناسی
تنظیم (فیلم)
یقه سفید (مجموعه تلویزیونی)
باور (مجموعه تلویزیونی)
گلاب (فیلم)
رفتار درخور
شهر را بلرزان
لیست سیاه(فصل دوم قسمت 11)

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
arianmoayed@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang