فریدرضا صدیقی

FaridReza Sedighi

فهرست

💎 تبلیغ بنر اینستاگرام

تخصص:

عکاس،

 

معرفی:

فریدرضا صدیقی (به انگلیسی: Farid Reza Seddighi) هنرمند ایرانی، متولد 22 اسفند 1340 است.

 
آقای از عکاسان سرشناس ایرانی است. او درباره خود چنین گفته است:
«به نام نور
همیشه عاشق نور بوده ام.
صورت معنوی این معشوق را در قاب ادبیات، موسیقی و خوشنویسی به تماشا نشسته ام و صورت قابل لمسش را در کادر عکاسی! توشه راهم در تمامی این جاده های عشق جز جانی شیفته و دانشی بعضاً خودآموخته نبوده است.
نه جایزه ایی برده ام و نه نمایشگاهی برپا داشته ام. چرا که همیشه در سفرم! جایزه و دلخوشی ام گاه لبی به تبسم شکفته و گاه دهانی به حیرت گشاده بوده است آنگاه که دوستی حاصل کارم را پیش رو داشته و به آن زل زده است.
استفاده از عناصر طبیعی جهت بیان تلویحی زوایای مختلف زندگی بشری، درست همانگونه که هستند، در ادبیات و بخصوص شعر سابقه ایی بس عمیق دارد.
شاعر شب را ترجمان روی سیاه نامردمان، صبح را طلایه دار نیکان، خار و گُل را رنج و راحت و… می انگارد و اینهمه را دستمایه بیان ناگفته ها می نماید.
برآن بوده ام که چنین آنم لیکن با نور نه کلام. بنامم.
عکاسی جزءگرا هستم “(Nature-oriented ideography) سبک کارم را می توانم “بودنگاری طبیعت مدار و بیشتر از لنزهای تله استفاده می نمایم.
اهمیت زیادی برای عنوان عکس قائلم و می اندیشم که عنوان صحیح به بیننده کمک می نماید که این سبک از دیدن را در درونش پرورش داده و به صورت زبانی بسیار کاراتر از زبان معمولی فرا گیرد و اشاعه دهد. اما بسیار و بسیار نیز پیش آمده است که تنها رسالتم از گرفتن عکسی هدیه یک زیبایی (یا حتی زشتی) دست نخورده به مخاطب بوده است با پاسداشت مصرانه دوشیزه گی اش. 35mm, 6*4.5, 6*6, 6*7* و کلام آخر اینکه: به فیلم(اسلاید) وفادار مانده ام و در فرمت های مختلف عکاسی می کنم.
اگر نام و نشانم کمی مهم باشد باید بگویم ” فریدرضا صدیقی ” هستم، اهل شیراز و مهندس ارشد سازه های دریایی با گرایش هیدرو دینامیک.
»

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

گالری لیلیت بزرگترین استارتاپ هنری اپلیکیشن و دایرکتوری و پلتفرم عرصه هنر کشور ایران در سطح بین المللی جهت همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و هنر کیست معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه‌های تماس خصوصی شماره همراه انجمن متولد اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه راه‌های تماس خصوصی سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در گذشت هنر شبکه‌های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی درگذشت آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان عکاس
💎 تبلیغ بنر اینستاگرام
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR