فریدرضا صدیقی
فریدرضا صدیقی

فریدرضا صدیقی

FaridReza Sedighi

فهرست

تخصص:

عکاسی،

 

معرفی:

فریدرضا صدیقی (به انگلیسی: Farid Reza Seddighi) هنرمند ایرانی، متولد 22 اسفند 1340 است.

 
آقای از عکاسان سرشناس ایرانی است. او درباره خود چنین گفته است:
«به نام نور
همیشه عاشق نور بوده ام.
صورت معنوی این معشوق را در قاب ادبیات، موسیقی و خوشنویسی به تماشا نشسته ام و صورت قابل لمسش را در کادر عکاسی! توشه راهم در تمامی این جاده های عشق جز جانی شیفته و دانشی بعضاً خودآموخته نبوده است.
نه جایزه ایی برده ام و نه نمایشگاهی برپا داشته ام. چرا که همیشه در سفرم! جایزه و دلخوشی ام گاه لبی به تبسم شکفته و گاه دهانی به حیرت گشاده بوده است آنگاه که دوستی حاصل کارم را پیش رو داشته و به آن زل زده است.
استفاده از عناصر طبیعی جهت بیان تلویحی زوایای مختلف زندگی بشری، درست همانگونه که هستند، در ادبیات و بخصوص شعر سابقه ایی بس عمیق دارد.
شاعر شب را ترجمان روی سیاه نامردمان، صبح را طلایه دار نیکان، خار و گُل را رنج و راحت و… می انگارد و اینهمه را دستمایه بیان ناگفته ها می نماید.
برآن بوده ام که چنین آنم لیکن با نور نه کلام. بنامم.
عکاسی جزءگرا هستم “(Nature-oriented ideography) سبک کارم را می توانم “بودنگاری طبیعت مدار و بیشتر از لنزهای تله استفاده می نمایم.
اهمیت زیادی برای عنوان عکس قائلم و می اندیشم که عنوان صحیح به بیننده کمک می نماید که این سبک از دیدن را در درونش پرورش داده و به صورت زبانی بسیار کاراتر از زبان معمولی فرا گیرد و اشاعه دهد. اما بسیار و بسیار نیز پیش آمده است که تنها رسالتم از گرفتن عکسی هدیه یک زیبایی (یا حتی زشتی) دست نخورده به مخاطب بوده است با پاسداشت مصرانه دوشیزه گی اش. 35mm, 6*4.5, 6*6, 6*7* و کلام آخر اینکه: به فیلم(اسلاید) وفادار مانده ام و در فرمت های مختلف عکاسی می کنم.
اگر نام و نشانم کمی مهم باشد باید بگویم ” فریدرضا صدیقی ” هستم، اهل شیراز و مهندس ارشد سازه های دریایی با گرایش هیدرو دینامیک.
»

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان عکاس
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang