محمد صیاد صبور

Mohammad Sayadsabour

فهرست

💎 تبلیغ بنر اینستاگرام

تخصص:

عکاس،

 

معرفی:

محمد صیاد صبور (به انگلیسی: Mohammad Sayad saboor) هنرمند ایرانی، متولد 9 مهرماه 1326 در بندر انزلی است.

 
آقای محمد صیادصبور از پیشکسوتان عکاسی خبری در ایران است.

 
محمد صیاد صبور از نوجوانی برای کار به تهران آمد و پس از چندی در آتلیه ی فتوپلازا مشغول به کارشد وعکاسی را آموخت . سپس با علاقه ای که به عکاسی خبری پیدا کرده بود ، در سال 1384 وارد کانون خبرنگاران شد و فعالیت حرفه ای تازه ی خود را آغاز کرد.
در سالهای 1350 تا 1357 با روزنامه ی آیندگان در بخش های سیاسی، ورزشی و اجتماعی همکاری کرد. از سال 1357 و در آستانه ی انقلاب، درحالیکه هنوز در آن روزنامه مشغول به کار بود، همکاری خود را با خبرگزاری آسوشیتدپرس آغاز کرد که تا سال 1380 ادامه یافت.
محمد صیاد از همان آغاز جنگ ایران و عراق به صورت مستمر برای تهیه ی عکس و ارسال آن به جبهه می رفت. عکس های مربوط به دوران انقلاب و جنگ محمد صیاد در کتاب های مختلفی به چاپ رسیده، از جمله انقلاب نور، 44روز: داستان گروگان های آمریکایی در تهران، دفاع عاشقانه و جنگ تحمیلی: دفاع در برابر تجاوز.
او در سال 1358 با کاوه گلستان کتاب شورش را منتشر کرد که گزارشی تصویری از روزهای منتهی به انقلاب است. صیاد در سال 1359 به خاطر عکس های مربوط به شکست نیروهای دلتا در عملیات طبس موفق به دریافت جایزه ای برای بهترین عکاس خبری خاورمیانه شد.
نخستین نمایشگاه انفرادی از آثار محمد صیاد سال 1398 درمرکز نبشی با عنوان « اقلیم حیرانی » برگزار شد که به عکس های او از کوچ تحمیلی آوارگان عراقی به ایران در دوران صدام می پرداخت.
همچنین در سال 1399 دومین نمایشگاه انفرادی خود را از ایام شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و آغاز جنگ تحمیلی با عنوان « عکس از م.صیاد » برپا نمود.

 
محمد صیادصبور عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران است و در تهران زندگی و کار می کند.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

گالری لیلیت بزرگترین استارتاپ هنری اپلیکیشن و دایرکتوری و پلتفرم عرصه هنر کشور ایران در سطح بین المللی جهت همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و هنر کیست معرفی ویژه هنرمندان معاصر ایرانی هنرمندکارت کارت هنرمند ایران ثبت صفحه اختصاصی شخصی راه‌های تماس خصوصی شماره همراه انجمن متولد اینستاگرام ارتباط آثار بیوگرافی زندگینامه راه‌های تماس خصوصی سابقه کاری هنر آنلاین رزومه پروفایل رپورتاژ تبلیغ در گذشت هنر شبکه‌های اجتماعی خصوصی و عمومی همه چیز درباره مشهور معروف و سرشناس سفارش وب سایت رسمی درگذشت آرتیبیشن سوال آموزش iranian artists persian

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان عکاس
💎 تبلیغ بنر اینستاگرام
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR