بیژن شافعی
بیژن شافعی

بیژن شافعی

Bijan Shafei

فهرست

تخصص:

طراح و معمار،

 

معرفی:

بیژن شافعی (به انگلیسی: Bijan Shafei) هنرمند ایرانی، متولد سال ۱۳۳۹ در شهر مهاباد استان آذربایجان غربی است.

 
آقای بیژن شافعی متولد شهر مَهاباد، مرکز شهرستان مهاباد و یکی از شهرهای کُردنشین استان آذربایجان غربی در ایران است. او تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز به پایان رساند و در رشته معماری از دانشکده معماری دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. در دوران تحصیل دانشگاهی و پس از آن با مهندسان مشاور متعددی همکاری داشته است.

 
بیژن شافعی از سال ۱۳۷۱ دفتر مستقل معماری خود را تشکیل داد. او پروژه های متعددی را در حوزه های فرهنگی، اداری، مسکونی و صنعتی به انجام رسانده است. از جمله کارهای او طراحی و بازسازی فضای خانه هنرمندان ایران و طرح توسعه آن مجموعه می باشد.

 
بیژن شافعی مدیر عامل دفتر طراحی و ساخت خانه هفت ماه از سال ۱۳۷۲ و دبیر بخش فرهنگی جامعه معماران ایران و از مؤسسین خانه فیلم معمار نیز می باشد. او همچنین از بنیانگذاران گروه معماری دوران تحول در ایران در سال ۱۳۶۲ است.

 
بیژن شافعی، ویکتور دانیل و سهراب سروشیانی با همکاری یکدیگر سه کتاب در ارتباط با معماری دوران تحول در ایران به نام‌های “معماری نیکلای مارکف”، ” معماری کریم طاهرزاده بهزاد” و ” معماری وارطان هوانسیان” تألیف کرده اند.

 
همچنین بیژن شافعی به همراه ویکتور دانیل و سهراب سروشیانی گروه مطاران تحول” را تشکیل داده‌اند.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:
بیژن_شافعی@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان معماری
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang