محسن میرحیدر
محسن میرحیدر

محسن میرحیدر

Mohsen MirHeydar

فهرست

تخصص:

طراحی و معماری،

 

معرفی:

محسن میر حیدر (به انگلیسی: Mohsen Mir Heydar) هنرمند ایرانی، متولد سال ۱۳۱۵ در کرمانشاه است.

 
آقای محسن میرحیدر معمار معاصر اهل ایران است.

 
محسن میرحیدر دانش‌آموختهٔ دانشگاه تهران در رشتهٔ معماری، و مدرسهٔ معماری AA لندن در رشتهٔ برنامه‌ریزی و طراحی شهر است. محسن میرحیدر هم در دوران پیش از انقلاب و هم پس از آن، سرپرست پروژه‌های بزرگ معماری و ساختمانی در ایران بوده‌است. از جمله کارهای مهم او می‌توان به ساختمان‌های دانشگاه کرمان، ساختمان جدید کتابخانه ملی ایران، سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، چاپخانه اسکناس بانک مرکزی، سینما صحرا، ساختمان کارخانجات تراکتورسازی تبریز و ساختمان کاخ جوانان اشاره کرد.

 
محسن میرحیدر عضویت شورای گروه معماری «جامعه مهندسان مشاور ایران»، کمیته عالی و تخصصی تدوین مقررات ملی ساختمان، شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی جامعه مهندسان مشاور ایران را در کارنامه خود دارد، و عضو نخستین هیئت مدیره «کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران» است. وی از سال ۱۳۶۲ تاکنون مدیریت شرکت «مهندسان مشاور پیرراز» را برعهده دارد.

 
تحصیلات
محسن میرحیدر در ۱۳۱۵ خورشیدی در کرمانشاه به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی خود را در همان شهر و تحصیلات دبیرستانی را در تهران به پایان برد و وارد رشته معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. وی پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشتهٔ معماری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، درجه M.Ph خود را از مدرسهٔ معماری انجمن معماری لندن در برنامه‌ریزی و طراحی شهر گرفت.

 
سوابق کاری
محسن میرحیدر به عنوان طراح معماری و مسئول پروژه از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۵۰ در مهندسین مشاور امیر نصرت منقح، یوسف شریعت زاده و همکاران، از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۶۰ به عنوان عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل مهندسین مشاور بنیان، و از سال ۱۳۶۲ تا کنون به عنوان مدیر عامل مهندسان مشاور پیرراز مشغول به کار بوده‌است.

 
وی عضو شورای گروه معماری «جامعه مهندسان مشاور ایران» از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۲، عضو کمیته عالی و تخصصی تدوین مقررات ملی ساختمان از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۳، عضو شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی جامعه مهندسان مشاور ایران از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴، عضو هیئت مؤسسین انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز در سال ۱۳۷۵، عضو اولین هیئت مدیره «کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران» از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷ و عضو انجمن صنفی مدیران فنی و اجرایی است.

 
وی سابقه تدریس در درس اقتصاد شهری برای دوره دکترای شهرسازی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال تحصیلی ‎۵۲–۵۳ و درس اقتصاد شهری و منطقه‌ای برای دوره کارشناسی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران را در سال تحصیلی ‎۵۰–۵۱ را دارد.

 
پروژه‌ها
از پروژه‌های تحت مدیریت و سرپرستی وی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ساختمان وزارت کار و امور اجتماعی
کاخ جوانان
سینما صحرا
ساختمان‌های دانشگاه کرمان
چاپخانه اسکناس بانک مرکزی (پیش از انقلاب)
بیمارستان آموزشی کرمان
پروژه سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی
ساختمان کتابخانه ملی ایران
ساختمان مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه
توسعه قسمت جنوبی حرم مطهر حضرت معصومه (پس از انقلاب)

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان معماری
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR