محسن دایی نبی
محسن دایی نبی

محسن دایی نبی

Mohsen Daeinabi

فهرست

تخصص:

خطاطی و خوشنویسی،

 

معرفی:

محسن دایی نبی (به انگلیسی: Mohsen Daeinabi) هنرمند ایرانی، متولد 1352 در تهران است.

 
آقای محسن دایی نبی با خوشنویسی پا به عرصه هنر گذاشت و در شانزده سالگی به درجه ممتاز انجمن خوشنویسان ایران دست یافت.
تحصیلات دانشگاهی اش در رشته گرافیک و کارشناسی ارشد پژوهش هنر بوده است.

 
محسن دایی نبی فارغ التحصیل رشته گرافیک از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است و رتبه ممتاز انجمن خوشنویسان ایران را در سال 69 و رتبه مدرسی را درسال 75 کسب کرده است.

 
تدریس در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد، برپایی نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و گروهی داخلی و خارجی در کارنامه هنری این خوشنویس ثبت شده‌اند.

 
همچنین محسن دائی‌نبی با کسب رکورد قابل توجهی در حراج خیریه بهنام دهش‌پور خبرساز شد و در این حراج، تابلوی چهار میلیون تومانی او با 50 بار ارتقاء قیمت روبه‌رو شد و 15 میلیون و 400 هزار تومان به فروش رسید.

 
این هنرمند در آثارش، سلوک و سماعی در چرخش خطوط را به نمایش می‌گذارد که از رهگذر یک طریقت معرفت و معنا در حقیقت این هنر حاصل می‌شود.

 
محسن دایی نبی تا کنون هجده نمایشگاه انفرادی و حدود شصت نمایشگاه جمعی داخلی و برون مرزی را در کارنامه هنری خود داشته است.
در زمینه شعر و موسیقی نیز آثار منتشر شده ای دارد شامل سه کتاب شعر و سه آلبوم موسیقی که خوانندگی و بعضا نغمه سازی آنها را عهده دار بوده است.

 
آلبوم های “آخرین غزل رومی” با تنظیم پدرام درخشانی ، “گمان” با تنظیم فراز کاویانی و “امیر عشق” با تنظیم دکتر محسن جلیلی از آثار شنیداری منتشر شده اوست.

 
دائی نبی با ساز تنبور سالیانی ست که دلنوازی می کند. وی عضو انجمن طراحان گرافیک ایران و عضو انجمن خوشنویسان ایران می باشد و در نقاشیخط، صاحب سیاق است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:
art.daeinabi@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان خطاطی و خوشنویسی
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang