امامعلی حبیبی – ببر مازندران
امامعلی حبیبی – ببر مازندران

امامعلی حبیبی – ببر مازندران

Emam Ali Habibi

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، ورزشکار کشتی‌گیر

 

معرفی:

امام‌علی حبیبی معروف به ببر مازندران (به انگلیسی: Emam-Ali Habibi) هنرمند ایرانی، متولد 5 خرداد 1310 در روستای درزی‌کلا بابل استان مازندران است.

 
آقای امام علی حبیبی از نامداران کشتی آزاد ایران و جهان و معروف به ببر مازندران است. امامعلی حبیبی دارای نشان طلای المپیک ملبورن 1956 و سه نشان طلای مسابقات قهرمانی جهان در تهران 1959، یوکوهاما 1961 و تولیدو 1962 و نشان طلای بازی‌های آسیایی توکیو 1958 است.

 
امامعلی حبیبی یکی از چهار کشتی‌گیر ایرانی است (همراه با غلامرضا تختی و رسول خادم و ابراهیم جوادی) که نام و تصویرش در تالار افتخارات فیلا به ثبت رسیده‌است.

 
امامعلی حبیبی پس از دوران ورزشی به فعالیت سینمایی نیز پرداخت و در چند فیلم سینمایی ببر مازندران، آدم و حوا، رام کردن مرد وحشی، مرد جنگل و جهنم سفید به ایفای نقش پرداخت.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang