مرسده کامیاب
مرسده کامیاب

مرسده کامیاب

Mersede Kamyab

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون،

 

معرفی:

مرسده کامیاب (به انگلیسی: Mersedeh Kamyab) هنرمند ایرانی، متولد 1326 در تهران است.

 
خانم مرسده کامیاب دختر دوم خانواده کامیاب می باشد و پدرش با نام مستعار شاپور کامیاب یکی از ثروتمندترین ها در زمان خودش بود. او به شدت مخالف آرتیست شدن دخترش مرسده بود و بازیگری در آن زمان را نوعی رسوایی برای خانواده سرشناس کامیاب می دانست. اما به هر حال با پافشاری زیاد اسماعیل نوری علاء کارگردان و نویسنده فیلم مطرب که اولین فیلم مرسده به حساب می آید، راضی به بازیگری مرسده شد. اسماعیل نوری علاء اتفاقی مرسده را در خیابان می بیند – طبق گفته مرسده – و از او برای تست بازیگری دعوت می کند.

 
مرسده اصلا به فکر بازیگری نبود و همانطور که خودش گفته است: برای تنوع و جالب بودن دنیای سینما پیشنهاد آقای نوری علاء را پذیرفتم. (با خنده می گوید: البته با اجازه ی پدرم). مرسده در سال 1351 در فیلم نه چندان موفق مطرب بازی کرد و فیلم فروش کمی داشت. ولی تجربه ی خوبی برای مرسده بود که در کنار بزرگانی چون جمشید مشایخی و نیلوفر و مرتضی احمدی دیده شود و نقش مکمل زن را داشته باشد. پس از فیلم مطرب مرسده که عاشق سینما شده بود کمی بی احتیاطی کرد و هر پیشنهاد بازی را قبول میکرد. مثلا با یک اشاره ی صابر رهبر، مرسده در فیلم ظفر به همراه فروزان و بیک ایمانوردی و میری بازی کرد و نقش اصلی نبود.

 
یا در فیلم معشوقه هم نقش او تاثیر چندانی بر فیلمنامه نداشت. اما در فیلم سرطلایی که تنها فیلمی بود که مرسده ایفاگر نقش اول زن بود، در کنار یدالله شیراندامی که نقش مقابل مرسده را داشت، مرسده دوباره با این فیلم دیده شد و بهترین فیلمش از نظر خودش همین فیلم سرطلایی است. چون نقشش را با بازیگر زن دیگری تقسیم نکرده بود و نقش اول بود.

 
بعد از سرطلایی به اصرار مهدی ژورک در فیلم سالومه در کنار مرجان و سعید راد و جلال بازی کرد و پس از آن در فیلم های بیگانه، حریص و بندری بازی کرد و از سال 1352 به بعد دیگر در هیچ فیلمی بازی نکرد و انگار که فراموش شده بود. مرسده چهره ی زیبایی داشت و توانست با اندک فیلم هایش و در اندک زمانی سینما را متحول کند اما دیر آمد و زود از سینما خارج شد. او سال 1354 ازدواج کرد و به خارج از کشور رفت.

 
فیلمشناسی :
بازیگر 8 مورد :
1 – بندری (1352)
2 – بیگانه (1352)
3 – حریص (1352)
4 – سالومه (1352)
5 – سر طلایی (1352)
6 – معشوقه (1352)
7 – ظفر (1351)

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang