جمال بخش پور
جمال بخش پور

جمال بخش پور

Jamal Bakhsh'pour

فهرست

تخصص:

طراحی و نقاشی

 

معرفی:

جمال بخش پور (به انگلیسی: Jamal Bakhsh Pour) هنرمند ایرانی، متولد 1323 در تبریز و درگذشته 31 خرداد 1394 در آلمان است.

 
آقای جمال بخش پور از نقاشان مطرح ایران دانش آموخته هنرستان هنرهای زیبا و دانشکده هنرهای تزئینی تهران بود. این نقاش ایرانی نزدیک به دو دهه از عمر خود را خارج از ایران ساکن بود.

 
بخش پور اولین نمایشگاه خود را در سال 1349 در تالار قندریز برپا کرد و نزدیک به نیم قرن فعالیت هنری نمایشگاه های مختلفی را در ایران، آلمان و سوئیس برگزار کرد.

 
آخرین نمایشگاه این هنرمند در ایران آبان ماه سال 1389 در آرت سنتر تهران برگزار شد و کتاب مجموعه آثار جمال بخش پور نیز در سال 1381 در ایران منتشر شد. آیدین آغداشلو نیز درباره بخش پور و آثارش می گوید: جمال بخش پور از نقاشان قدیمی و معتبر ایرانی است.

 
آغاز کارش به سال های 1340 برمی گردد. تماشای مهارت فنی و اجرای استادانه و پرقدرتش که هاشورهای کشیده طولانی را درسراسر کارش می گستراند، دلپذیر و دلگرم کننده بود و معلوم بود که نقاشی با تخیل غنی و تصویرگری چیره دست متولد شده است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang