هادی هزاوه‌ای
هادی هزاوه‌ای

هادی هزاوه‌ای

Hadi Hazavehee

فهرست

تخصص:

طراح و نقاش

 

معرفی:

هادی هزاوه ای (به انگلیسی: Hadi Hazavehei) هنرمند ایرانی، متولد 1319 در شهرستان هزاوه اراک استان مرکزی است.

 
آقای هادی هزاوه‌ای در اراک به دنیا آمد و در همان شهر دیپلم طبیعی خود را گرفت. در 1337 وارد دانشکده علوم دانشسرای عالی تهران می‌شود و در استخدام وزارت آموزش و پرورش به به عنوان معلم به کویر (روستای آرادان) فرستاده می‌شود. در سال 1340 وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می‌شود. او به همراه مرتضی ممیز، منصور قندریز، سیروس مالک، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی، محمدرضا جودت، قباد شیوا، فرشید مثقالی، رویین پاکباز و محمد محلاتی از موسسین تالار ایران (بعدها به گالری قندریز تغییر نام داد) می‌باشد.

 
نمایشگاه‌ها
اولین نمایشگاه هزاوه‌ای در سال 1342 و در سالن دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار شد . بعد از انقلاب هم پس از وقفه ای چند دهه ای گالری هما در آبان ماه 1387 میزبان نقاشی‌ها و طراحی‌های این هنرمند بود. آخرین نمایشگاه او در سال 1392 در گالری شیرین ان وای در نیویورک بود. که به همین مناسبت شبکه تلویزیونی صدای آمریکا گزارش و گفت‌وگویی با وی انجام داد.

 
کتاب‌ها
در سال 1391 کتابی با عنوان کتاب هادی هزاوه‌ای که گفت‌وجوی داریوش کیارس است با هادی هزاوه‌ای با طرح جلد امیر فرهاد از سوی نشر پیکره روانه بازار نشر گردید.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang