مرتضی گودرزی دیباج
مرتضی گودرزی دیباج

مرتضی گودرزی دیباج

Morteza Goudarzi Dibaj

فهرست

تخصص:

طراح و نقاش، استاد دانشگاه، منتقد و پژوهشگر هنری

 

معرفی:

مرتضی گودرزی دیباج (به انگلیسی: Morteza Goudarzi Dibaj) هنرمند ایرانی، متولد 2 اَمرداد ماه 1341 در بروجرد استان لرستان است.

 
آقای مرتضی گودرزی دیباج استاد دانشگاه، نقاش، منتقد و پژوهشگر هنری اهل ایران است. او سال‌های بسیاری در حوزه هنری مدیر مرکز هنرهای تجسمی بود.

 
مسئولیت‌ها
عضو هیئت علمی دانشگاه سوره
ریاست مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های ایران
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی از 1381
سردبیر مجله تخصصی بیناب از 1382
رئیس مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری از 1388

 
تحصیلات
وی فارغ‌التحصیل دکترای فلسفه هنر از دانشگاه مرکزی انگلیس در بیرمنگام است، دوره کارشناسی را در رشته نقاشی در دانشکده هنرهای زیبای تهران و دوره کارشناسی ارشد را هم در رشته نقاشی در دانشگاه آزاد اسلامی گذرانده‌است.

 
فعالیت‌ها
دیباج در زمینه هنر مقالات و تألیفات متعددی در مجلات و روزنامه‌های کثیرالانتشار مانند روزنامه‌های ایران و کیهان و همچنین مجلاتی مانند هفته‌نامه مهر و فصلنامه هنرهای تجسمی به چاپ رسانده‌است. وی همچنین بیش از 100 مقاله علمی در خلال سال‌های 1376 تا 1380 نگاشته است.
از دیگر فعالیت‌های دیباج می‌توان به سخنرانی‌های گوناگون در کنفرانس‌ها و دانشگاه‌های هنری در موضوعاتی مانند نقاشی مدرن و سنتی، هنر مدرن، تناقض مدرنیته، زبان نوین هنر جهانی و … اشاره کرد. در مقام استاد دانشگاه، وی استاد راهنمای رساله‌های بسیاری در حوزه هنر بوده است. او تا به امروز در تعدادی نمایشگاه جمعی شرکت و چندین نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از ایران برپا کرده‌است.

 
افتخارات
نفر اول جشنواره هنرهای تجسمی شهرستانهای کشور 1367
نفر برگزیده چهارمین بی ینال نقاشی تهران 1376
نفر برگزیده اولین نمایشگاه بین‌المللی طراحی تهران 1378

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang