حسین ختایی
حسین ختایی

حسین ختایی

Hossein Khataee

فهرست

تخصص:

طراحی و نقاشی، تصویرگری، نگارگری

 

معرفی:

حسین ختایی (به انگلیسی: Hossein Khataei) هنرمند ایرانی، متولد 1286 در اصفهان است.

 
آقای حسین ختایی فرزند حیدرعلی، از هنرمندان نقاش و مینیاتوریست معاصر اصفهان، در سال 1286 در یکی از خانواده‌های روحانی و مذهبی اصفهان متولد شد.

 
استاد حسین خطایی از هفت تا پانزده سالگی در مکتب‌های قدیم به تحصیلات مقدماتی پرداخت و پس از آن زیر نظر هنرمند معروف نقاشی آن زمان استاد حاج میرزا آقا امامی قرار گرفت. خطایی مدت بیست و شش سال در کارگاه امامی به فراگرفتن نقاشی و تذهیب و سوخت مشغول بود تا به مدد ذوق و استعداد و تربیت، استادی شایسته گردد و پس از مرگ استاد مستقلاً شروع به کار کرد و در خانه محقر خود کارگاهی تأسیس کرد.

 
حسین ختایی در رشته های مختلف نقاشی از قبیل مینیاتوری، طلاکوبی، نقره کوبی، تذهیب و زرنگاری، برجسته کاری، انواع نقشه سازی و نقشه کشی مخصوص فرش و بخصوص سوخته کاری و غیره مهارتی تام داشت.

 
از وی آثار فراوانی به جای مانده که اغلب در موزه های خارج و داخل کشور موجود است. استاد علاوه بر تابلوها و آثار بسیار نفیسی که در زمینه هنر مینیاتور، زرنگاری و سوخت از خود به یادگار گذاشته است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR