نسرین ستوده

Nasrin Sotoudeh

فهرست

تخصص:

هنرمند، حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر

 

معرفی:

نسرین ستوده با نام کامل نسرین ستوده لنگرودی (به انگلیسی: Nasrin Sotoudeh) هنرمند و حقوقدان ایرانی، متولد 1342 در شهر لنگرود استان گیلان است.

 
خانم نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در ایران است که در کارنامه فعالیت خود ایفای نقش در فیلم سینمایی تاکسی 1393 ساخته جعفر پناهی داشته است.

 
خانم نسرین ستوده که بیشتر به دلیل دفاع از حقوق زنان ایرانی و فعالیت‌های مدنی و سیاسی شناخته شده است در فیلم سینمایی تاکسی 1393 به کارگردانی جعفرپناهی ، در نقش خودش که یک نقش کوتاهی را ایفا کرده است.

 
نسرین ستوده کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل خود را از دانشگاه شهید بهشتی گرفته و از سال 1370 مدتی نیز به فعالیت مطبوعاتی در نشریهٔ «دریچه گفتگو» پرداخته‌است. همچنین مقالاتی در روزنامه‌های جامعه، توس، صبح امروز و مجلهٔ آبان منتشر کرده‌است. او هنگام همکاری با انجمن حمایت از حقوق کودکان دو سال عضو هیئت مدیریه این انجمن بوده‌است و اکنون یکی از حقوقدانان کمپین یک میلیون امضا است. ستوده وکالت پرونده‌های فعالان حقوق بشر را بر عهده داشته‌است.

در تاریخ 13 شهریور 1389 نسرین ستوده به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده و به زندان اوین منتقل شد. او تاکنون بارها اقدام به اعتصاب غذا نموده است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang