مهدی میامی
مهدی میامی

مهدی میامی

Mehdi Mayamey

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، دستار کارگردان

 

معرفی:

مهدی میامی (به انگلیسی: Mehdi Mayamey) هنرمند ایرانی، متولد 26 اردیبهشت 1332 در تهران است.

 
آقای مهدی میامی از نوجوانی در تئاتر فعالیت داشته و یکی از مؤسّسین گروه تئاتر کوچ است. وی علاوه بر بازیگری، دستیار کارگردان چند فیلم سینمایی و بازیگر نمایش مجلس شبیه در ذکر مصایب استاد نوید ماکان و همسرش مهندس رخشید فرزین بهرام بیضایی نیز بوده‌است.

 
مهدی میامی از ازدواج اول خود صاحب دو فرزند بنام های یاشار و مهیار می باشد، ایشان برای دومین بار 30 دی 1387 با دختر جوانی بنام آهو کاظمی ازدواج کرد خانم کاظمی فارغ التحصیل ادبیات نمایشی می باشد که اوایل سال 98 به کشور لهستان مهاجرت کرده است.

 
بازی در تئاتر را از سال 1342 به صورت جدی آغاز کرد و در ادامه از دهه پنجاه جذب سینما با بازی در فیلم قیامت عشق به کارگردانی هوشنگ حسامی شد. میامی یک تئاتری باسابقه است و یکی از مؤسّسین گروه تئاتری کوچ است. با حضور در فیلم کوتاه زندگی بهتری اولین تجربه جلوی دوربین خود را بدست آورد و در سال 1352 زمانی که 20 سال داشت با فیلم قیامت عشق وارده پرده سینما شد.

 
بعد از انقلاب از سال 1359 بازیگری را با تئاتر ادامه داد تا اینکه سال 1360 وقتی 28 ساله بود با فیلم جاده به سینما بازگشت و در سال 1362 نیز با سریال نوروزنامه وارد قاب تلویزیون شد. آقای میامی در بسیار از آثار شاخص تلویزیون همچون ولایت عشق در سال 1376، سریال شهریار در سال 1384، مدار صفر درجه در سال 86، ساختمان 85 و ستایش در سال 89 حضور موفقی داشته است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
mehdimayamey@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang
tr Türkçe | TR