وارطان آوانسیان
وارطان آوانسیان

وارطان آوانسیان

Vartan Avansian

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، موسیقی‌دان، تهیه‌کننده، مجری، استعدادیاب

 

معرفی:

وارطان آوانسیان (به انگلیسی: Vartan Avansian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد مرداد 1323 در شهر قزوین ایران است.

 
وارطان آوانسیان مالک شرکت ترانه رکوردز می‌باشد که از سال 1982 فعالیت خود در لس آنجلس، کالیفرنیا آغاز کرد.

 
آقای وارطان آوانسیان، تهیه کننده موسیقی خواننده های لس آنجلسی و مدیر شرکت «ترانه رکوردز» است. او همچنین در برنامه استعدادیابی شبکه ماهواره ای «تی وی پرشیا» یکی از داوران مسابقه بود.

 
در مردادماه 1323 در شهر قزوین به دنیا آمد و در شهر تهران بزرگ شد. در سال 1979 در بحبوحه انقلاب 1357 به ایالات متحده آمریکا مسافرت نمود. اما کمتر از یکسال بعد به ایران بازگشت و دوباره در فضای ملتهب 1980 بار دیگر به ایالات متحده مسافرت نمود و همزمان با لغوی ویزای ایرانیان در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر مجبور به ماندن شد. وی در سال 1982 ترانه رکوردز را با مشارکت جهانگیر طبریایی تأسیس نمود.

 
حضور وارطان آوانسیان در سینما مربوط به قبل از انقلاب بوده است و در مقام بازیگر بعد از انقلاب تنها در فیلم سینمایی «دستمزد» فعالیت داشته است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
vartan_avanesian73@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang