وارطان آوانسیان

Vartan Avansian

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، موسیقی‌دان، تهیه‌کننده، مجری، استعدادیاب

 

معرفی:

وارطان آوانسیان (به انگلیسی: Vartan Avansian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد مرداد ۱۳۲۳ در شهر قزوین ایران است.

 
وارطان آوانسیان مالک شرکت ترانه رکوردز می‌باشد که از سال ۱۹۸۲ فعالیت خود در لس آنجلس، کالیفرنیا آغاز کرد.

 
وارطان آوانسیان، تهیه کننده موسیقی خواننده های لس آنجلسی و مدیر شرکت «ترانه رکوردز» است. او همچنین در برنامه استعدادیابی شبکه ماهواره ای «تی وی پرشیا» یکی از داوران مسابقه بود.

 
در مردادماه ۱۳۲۳ در شهر قزوین به دنیا آمد و در شهر تهران بزرگ شد. در سال ۱۹۷۹ در بحبوحه انقلاب ۱۳۵۷ به ایالات متحده آمریکا مسافرت نمود. اما کمتر از یکسال بعد به ایران بازگشت و دوباره در فضای ملتهب ۱۹۸۰ بار دیگر به ایالات متحده مسافرت نمود و همزمان با لغوی ویزای ایرانیان در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر مجبور به ماندن شد. وی در سال ۱۹۸۲ ترانه رکوردز را با مشارکت جهانگیر طبریایی تأسیس نمود.

 
حضور وارطان آوانسیان در سینما مربوط به قبل از انقلاب بوده است و در مقام بازیگر بعد از انقلاب تنها در فیلم سینمایی «دستمزد» فعالیت داشته است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:
vartan_avanesian73@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang