آلفونس آوانسیان

Alfons Avanesian

تخصص:

طراحی و نقاشی

 

معرفی:

آلفونس آوانسیان (به انگلیسی: Alfons Avanesian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد ۱۳۱۱ در تهران و درگذشته 1388 در تهران است.

 
آلفونس آوانسیان شانزده سالگی جهت تحصیل عازم ایتالیا گردید و در رشته هنر از دانشگاه هنر رم فارغ‌التحصیل شد.

 
در سال ۱۳۳۵ (۱۹۵۶) اولین نمایشگاه خود را تحت نظر هنرمند ارزنده رناتو جوتوزه برپا نمود که میان منتقدان هنری جایی به عنوان هنرمند با استعداد جوان برای خود باز کرد. در سال ۱۳۴۰ (۱۹۶۱) هنرمند بزرگ ایتالیا نینو ماکاری در نمایشگاهی وی را هنرمند ارزنده با سبک مخصوص معرفی نمود.

 
آلفونس آوانسیان در اغلب نمایشگاه‌های مهم ایتالیا از جمله بینال‌های ونیز شرکت جسته و در نقاشی‌های او که شاعرانه هم هستند تأثیر شرق به خوبی دیده می‌شود.

 

وی در رم زندگی می‌کرد و بیش از ۲۵ سال بود که استاد دانشگاه رم بود. وی در سال ۱۳۸۸ (۲۰۰۹) درگذشت. آثار او اغلب در مجموعه‌های مختلف در تهران و اروپا نگهداری می‌شوند. وی موفق به دریافت جوایز همچون جایزه الیوانو در سال ۱۹۵۶ و جایزه پریمروپونداترا در سال ۱۹۵۸ شده‌است.

 
بعضی از نمایشگاه‌هایی که آوانسیان در آنها شرکت کرد به شرح زیر می‌باشند: بینال ونیز ۱۳۳۵ (۱۹۵۶) – نمایشگاه ملی اسپولتو سال‌های ۱۳۳۳ (۱۹۵۴)، ۱۳۳۴ (۱۹۵۵)، ۱۳۳۵ (۱۹۵۶)

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش ads
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang