آلفونس آوانسیان
آلفونس آوانسیان

آلفونس آوانسیان

Alfons Avanesian

فهرست

تخصص:

طراحی و نقاشی

 

معرفی:

آلفونس آوانسیان (به انگلیسی: Alfons Avanesian) هنرمند ایرانی ارمنی‌تبار، متولد 1311 در تهران و درگذشته 1388 در تهران است.

 
آلفونس آوانسیان شانزده سالگی جهت تحصیل عازم ایتالیا گردید و در رشته هنر از دانشگاه هنر رم فارغ‌التحصیل شد.

 
در سال 1335 (1956) اولین نمایشگاه خود را تحت نظر هنرمند ارزنده رناتو جوتوزه برپا نمود که میان منتقدان هنری جایی به عنوان هنرمند با استعداد جوان برای خود باز کرد. در سال 1340 (1961) هنرمند بزرگ ایتالیا نینو ماکاری در نمایشگاهی وی را هنرمند ارزنده با سبک مخصوص معرفی نمود.

 
آقای آلفونس آوانسیان در اغلب نمایشگاه‌های مهم ایتالیا از جمله بینال‌های ونیز شرکت جسته و در نقاشی‌های او که شاعرانه هم هستند تأثیر شرق به خوبی دیده می‌شود.

 

وی در رم زندگی می‌کرد و بیش از 25 سال بود که استاد دانشگاه رم بود. وی در سال 1388 (2009) درگذشت. آثار او اغلب در مجموعه‌های مختلف در تهران و اروپا نگهداری می‌شوند. وی موفق به دریافت جوایز همچون جایزه الیوانو در سال 1956 و جایزه پریمروپونداترا در سال 1958 شده‌است.

 
بعضی از نمایشگاه‌هایی که آوانسیان در آنها شرکت کرد به شرح زیر می‌باشند: بینال ونیز 1335 (1956) – نمایشگاه ملی اسپولتو سال‌های 1333 (1954)، 1334 (1955)، 1335 (1956)

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang