شاهرخ مشکین قلم
شاهرخ مشکین قلم

شاهرخ مشکین قلم

Shahin Moshkin Ghalam

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، رقصنده، بازیگر تئاتر، نمایشنامه‌نویس و رقص‌پرداز

 

معرفی:

شاهرخ مُشکین قلم (به انگلیسی: Shahin Moshkin Ghalam) هنرمند ایرانی – فرانسوی، متولد فروردین ماه 1346 در خرمشهر استان خوزستان است.

 
او بازیگر تئاتر ملی فرانسه و از سال 2005 عضو «کمدی فرانسز (به فرانسوی: Comédie-Française) است. مشکین‌قلم افزون بر بازی در نمایش‌های فرانسوی، در تئاترهای ایرانی که در آمریکا و کانادا اجرا می‌شوند نیز به بازی می‌پردازد.

 
فعالیت هنری
حرفه آقای مشکین قلم کارگردانی نمایش است. او در سال 1991 عضو گروه «آریان موشکین» شد. پس از آن در سال 1997 خود گروه رقصی را با نام نکیسا پایه‌گذاری کرد. او تاکنون رقص‌هایی را بر پایهٔ متون ادبیات فارسی مانند «خسرو و شیرین»، «هفت پیکر»، «سهراب و گردآفرید» و «زهره و منوچهر» طراحی و اجرا کرده‌است. نمایش «زهره و منوچهر» به کارگردانی شاهرخ مشکین‌قلم اقتباس شده از اثر ایرج میرزا می‌باشد که صدرالدین زاهد در این نمایش بازی کرده‌است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
http://www.shahrokh-nakissa.com

 
• اینستاگرام:
shahrokh_shah_ii@

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang