توران مهرزاد
توران مهرزاد

توران مهرزاد

Tooran Mehrzad

فهرست

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، گویندگی رادیو، دوبله

 

معرفی:

توران مهرزاد با نام اصلی فاطمه بزرگمهری راد (به انگلیسی: Tooran Mehrzad) هنرمند ایرانی، متولد مهرماه 1309 در تهران است.

 
خانم توران مهرزاد با نام اصلی فاطمه بزرگمهری راد، سال 1309 در تهران متولد شد و خواهر ایران بزرگمهری راد (دوبلور) می‌باشد.

 
او فعالیت هنری خود را از سال 1323 در عرصه تئاتر زیرنظر عبدالحسین نوشین آغاز کرد و از بازیگران اصلی گروه نوشین در تئاتر فردوسی و تئاتر سعدی بوده‌است.

 
وی بازی در نمایش‌های رادیویی را از سال 1335، فعالیت در دوبله را از سال 1338، بازی در سینما را از سال 1347 با فیلم «تنگه اژدها» به کارگردانی سیامک یاسمی و بازی در تلویزیون را از سال 1352 آغاز کرد. او اولین گویندهٔ زنی بود که در رادیو دعای صبحگاهی خوانده است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان تئاتر و سینما
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang