محمدرضا ایرانی ملک‌کیان
محمدرضا ایرانی ملک‌کیان

محمدرضا ایرانی ملک‌کیان

MohammadReza Irani Molk Kian

فهرست

تخصص:

طراحی و نقاشی، هنرهای تجسمی

 

معرفی:

محمدرضا ایرانی مُلکِ کیان (به انگلیسی: MohammadReza Irani Molk Kian) هنرمند ایرانی، متولد 28 فروردین 1333 در تبریز و درگذشته 15 شهریور 1373 در تهران است.

 
آقای محمدرضا ایرانی طراح و نقاش معاصر ایرانی است. در سال 1333، در تبریز دیده به جهان گشود. در سال 1359 موفق به اخذ لیسانس از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. پس از تحصیل، به تدریس طراحی در هنرستان هنرهای زیبای میرک تبریز پرداخت و در نمایشگاه‌های متعددی آثارش را به نمایش گذاشت. محمدرضا ایرانی، در سال 1373 بر اثر سانحه تصادف، درگذشت.

 
زندگی‌نامه او به همراه آثارش در دو کتاب با نام‌های «شور نقاشی: زندگی و آثار برگزیدهٔ محمدرضا ایرانی» و «شوق طراحی: طراحی‌های محمدرضا ایرانی» منتشر شده است.

 
نمایشگاه‌ها
1360- شرکت در نمایشگاه گروهی نقاشی، نگارخانه مانی، تبریز، ایران.
1364- برپایی نخستین نمایشگاه آثار، مونیخ، آلمان.
1367- برپایی نمایشگاه انفرادی، استانبول، ترکیه.
1369- شرکت در نمایشگاه گروهی، تالار مقبرهالشعرا، تبریز، ایران.
1370- شرکت در نمایشگاه آثار برگزیدهٔ نقاشان ایرانی، باکو، جمهوری آذربایجان.
1370- شرکت در اولین نمایشگاه دوسالانه نقاشی ایران، موزهٔ هنرهای معاصر، تهران، ایران.
1372- شرکت در دومین نمایشگاه دوسالانه نقاشی ایران، موزهٔ هنرهای معاصر، تهران، ایران. در این نمایشگاه، اثری از هنرمند با عنوان گاوچران ، توسط موزه هنرهای معاصر تهران خریداری شده و در مجموعهٔ آن موزه نگهداری می‌شود.
1373- برگزاری نمایشگاهی از آثار برگزیدهٔ محمدرضا ایرانی، تالار مقبرهالشعرا، تبریز، ایران. این نمایشگاه توسط همسرش به مناسبت چهلمین روز درگذشت هنرمند برپا شده است.

 

• آدرس:

 
• تلفن:

 
• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

 
• اینستاگرام:

 

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

همکاری معرفی زندگینامه و بیوگرافی و کارنامه هنری و عکس و خانواده و همسر هنرمندان هنر هفتم هنرپیشه بازیگر کجاست همه چیز درباره زندگی و اینستاگرام راه‌های تماس خصوصی لو رفته و ارتباط شبکه‌های اجتماعی افراد مشهور کیست بهتر بشناسیم انجمن همه بازیگران سینما و تیاتر و تلویزیون زنده متولد کدام شهر و استان و درگذشت هنر

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاطی و خوشنویسی هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان معماری هنرمندان تصویرگر هنرمندان مدلینگ هنرمندان سینما
هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت
دکمه بازگشت به بالا
fa Lang