شرکت سهامی فرش ایران

Iran Carpet Joint Stock Company


تهران / خیابان فردوسی شمالی / روبروی خیابان نوفل لوشاتو / پلاک 357

 درباره/معرفی:

در طول سالیان متمادی فرش دستباف به عنوان یک کالای ممتاز صادراتی، پس از نفت یکی از منابع مهم تامین درآمدهای ارزی کشور، محسوب میگردید. به یقین در فهرست صادرات غیرنفتی ایران کمتر کالایی را می‌توان یافت که مانند فرش دستباف از مزیت نسبی و گاه بی‌مانندی در بازارهای بین‌المللی برخوردار باشد.
از دهه اول قرن بیستم تا سال 1314 انحصار فعالیتهای فرش دستباف ایران در اختیار تعدادی از کمپانیهای خارجی، قرار داشت لیکن در 14 بهمن ماه 1314، بنابه دستور دولت وقت اختیارات انجام فعالیت‌های تولید و تجارت فرش ایران از شرکت مذکور خلع ید و کلیه وظایف و اختیارات آن به شرکت سهامی فرش ایران واگذار شد. بدین‌ترتیب شرکت مذکور از آن تاریخ به بعد بعنوان یک شرکت دولتی دست اندرکار آموزش، ترویج، تولید و توسعه تجارت فرش دستباف بوده است .این شرکت در سال 1392 به بانک تجارت واگذار شد. شرکت سهامی فرش ایران به لحاظ تجارب و جامعیتی که در حوزه قالیبلفی کسب نموده تاکنون توانسته است به فراخور توانایی‌های خود در جهت احیاء و اعتلای هنر صنعت فرش ایران، حفظ ارزشهای سنتی و ویژگیهای اجرایی، بازسازی طرحها و نقشه‌های اصیل ایرانی، و تربیت و اشتغال هزاران نفر قالیباف، در سراسر کشور قدمهای موثری بردارد.

• آدرس:
تهران / خیابان فردوسی شمالی / روبروی خیابان نوفل لوشاتو / پلاک 357

• تلفن:
66708232
66705236

• وبسایت:
irancarpet.ir

• ایمیل:
info@irancarpet.ir

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این مجموعه، از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه معرفی «طراحان، تولیدکنندگان و فروشندگان فرش و قالی و قالیچه» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

نمایش ویدیو

موقعیت نقشه

هنر و لوازم تزئینات و دکوراسیون ساز و آلات موسیقی صنایع دستی و سوغاتی ظروف و لوازم خانه فرش-قالی-
هنر و لوازم

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم