تالار وحدت

تالار وحدت یکی از بهترین سالن های اجرای کنسرت در تهران است. این سالن اوایل فقط برای اپرا و اجرای موسیقی کلاسیک بوده که کماکان به صورت امروزی درآمده 9و اجازه اجرای کنسرت های پاپ هم در آن داده می شود.
تالار وحدت سال 1347 راه اندازی شد. هم اکنون در مجاورت آن، ساختمان معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در خیابان استاد شهریار قرار گرفته است. این تالار شامل یک سالن همکف و سه طبقه بالکن به صورت مدور می شود که در مجموع گنجایش 900 تماشاگر یا شنونده را دارد. گنجایش کم سالن یکی از امتیازهای منفی تالار وحدت است.
نمای بیرونی بالکن ها به شکل نیم دایره است که از داخل به سبک کنگره های هخامنشی گچ بری شده است. همچنین ساختمان دارای دو زیرزمین تالار کنسرت، شامل صحنه و سالن تماشاگران در طبقه همکف و ساختمان اداری است. آوانسن یا صحنه پیش آمده تالار وحدت، ارتفاع استاندارد 80 سانتیمتر و قوس اصلی به شعاع 15 متر دارد که برای تئاتر کاملا مناسب و برای موزیک، تا حد زیادی مناسب است.
سن اصلی تالار وحدت با عرض 12 متر و بیش از 10 متر عمق دارای سه سیستم سن متحرک است. تالار وحدت دارای دو پرده اصلی نمایش است که با فاصله یک متر و نیم از هم و در قاب های جانبی صحنه کاملا پنهان می شود. این تالار دو سیستم پرده آهنی ضد حریق و کاملا آکوستیک دارد.
سیستم نورپردازی تالار وحدت ساخت شرکت ای بی دی بلژیک و تحت لیسانس آلمان است. این سیستم دارای 120 مدار 5 کیلووات و 120 مدار 2 و نیم کیلووات است که در قسمت های مختلف سالن تماشاگران و صحنه به وسیله کوبلینگ های مخصوص فلزی تقسیم شده است.
این تالار دارای یکی از بهترین و پیشرفته ترین سیستم های صوتی حال حاضر دنیاست که در تاریخ 22 بهمن سال 1388 توسط شرکت ایرانی نصب و توسط نماینده9 شرکت میر راه اندازی و کالیبره شد.
امکانات تصویری تالار وحدت نیز شامل امکان تصویربرداری با سه دوربین و پروجکشن ها و امکان پخش تصویر است که تاکنون برنامه های متعددی را پوشش داده است اما این سالن در بسیاری از مواقع از نظر کیفیت صدابرداری در سطح پایینی قرار دارد.

• نشانی:
تهران / خیابان حافظ / خیابان شهریار

• تلفن:
02166731419

• وبسایت:
http://bonyadroudaki.com

• ایمیل:

• ساعات کاری ایام هفته:
جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمائید.

• رویدادهای جاری:
در حال حاضر رویدادی وجود ندارد

• رمزینه:
جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند این کد را اسکن نمائید.

گالری تصاویر:

نمایش ویدیو:

موقعیت:

مراکز اماکن تفریحی ورزشی سرگرمی بازی باشگاه شهربازی توریستی سیاحتی تعطیلات گردشگری گردش مسافرت شادی سفارش خرید و فروش خدمات باکیفیت آدرس و نشانی ارتباط ایران تهران کشور مهمترین مشهورترین معروفترین بهترین برترین باکلاس بالاشهر لاکچری شیک معرفی از مجموعه دسترسی نقشه موقعیت شماره تماس قیمت انتخاب مناسب بازدید محدوده فروش خرید ثبت آگهی رایگان کم هزینه ارزان تبلیغات موثر و تاثیرگذار سایت اینترنت شلوغ پربازدید رفت و امد گران ارزشمند مستقیم ثبت مشاغل هنری خدماتی ساعات کاری ساعت تماس با دایمی همیشگی